Jak dbac o lozko tapicerowane

Jak dbać o łóżko tapicerowane?

Łóżko tapicerowane to klasyczny, a przy tym nowoczesny mebel, który kochają miłośnicy eleganckich wnętrz. Doskonale się prezentuje w dużych sypialniach, które stanowią dla niego odpowiednie tło. Jednak, żeby mebel nawet po latach użytkowania wyglądał tak samo dobrze, jak na początku, należy  go  regularnie czyścić. Jak dbać o łóżko tapicerowane? Poznaj najważniejsze zasady pielęgnowania tapicerki.

Jak dbać o łóżko tapicerowane tkaniną?

Tapicerka łóżka może być wykonana z różnego rodzaju tkanin, eko skóry albo skóry. Każdy z tych materiałów wymaga nieco innej pielęgnacji. Zacznijmy od tego, jak dbać o łóżko obite tkaniną. Ważne są tutaj 3 rzeczy:

  • łóżko powinno być oddalone od kaloryfera o minimum 1 m,
  • tapicerkę należy regularnie odkurzać – używaj do tego miękkiej końcówki,
  • co jakiś czas wyczyść obicie na mokro – może to być na przykład raz w roku.

Warto mieć też świadomość, że pewnych czynności nie powinno się wykonywać. Inaczej łóżko tapicerowane szybko straci swój pierwotny elegancki wygląd. Czego nie robić?

  • Nie pierz tapicerki przypadkowymi środkami. Źle dobrany detergent może powodować odbarwienia, więc zanim zdecydujesz jakiegoś użyć, sprawdź najpierw w mało widocznym miejscu,  czy dany środek rzeczywiście nie zaszkodzi tkaninie. Najlepiej jest kupować środki dedykowane danemu materiałowi albo zdać się na firmę czyszczącą, która zastosuje profesjonalne i bezpieczne środki.
  • Przy czyszczeniu punktowych zabrudzeń unikaj mocnego tarcia materiału, żeby nie uszkodzić jego struktury.

Jak dbać o tapicerkę z eko skóry i skóry?

Łóżka tapicerowane eko skrórą i skórą także należy ustawiać w odpowiedniej odległości od źródeł ciepła. Aby zadbać o obicie z eko skóry, wystarczy przecierać je co jakiś czas wilgotną ściereczką i osuszać papierowym ręcznikiem. Do czyszczenia nie powinno się używać silnych detergentów, zwłaszcza opartych na alkoholu albo rozpuszczalnikach.

Duży wybór łóżek tapicerowanych tkaninami i eko skórą oferuje sklep Strefa Dobrego Snu z Warszawy.

Na koniec kilka słów o tym, jak dbać o skórzane obicia. Ich pielęgnacja powinna opierać się na stosowaniu łagodnych środków przeznaczonych do czyszczenia skór. Należy używać miękkich ściereczek z microfibry albo bawełny. Skóry wymagają też stosowania dedykowanych środków konserwacyjnych, które zabezpieczają je przed zabrudzeniami i działaniem czynników środowiskowych.

Każde łóżko tapicerowane może świetnie się prezentować nawet po wielu latach od zakupu. Jeśli tylko będziesz odpowiednio dbać o swój mebel, odwdzięczy Ci się nienagannym wyglądem, mimo upływu czasu.

Regulamin korzystania z serwisu