google-site-verification: googledefc8dffffb14155.html
nowoczesne fronty kuchenne

Fronty kuchenne – aktualne trendy, na które warto zwrócić uwagę

Każdego roku moda w sposobie urządzania wnętrz nieznacznie się zmienia. Pojawiają się nowe style, dzięki którym kreowane są prawdziwie niepowtarzalne pomieszczenia. Niekiedy wiodący jest jeden trend, ale czasami stawia się na zupełny eklektyzm. Tendencje te dotyczą także kuchni, w których szczególną rolę odgrywają fronty meblowe, najwięcej mówiące o stylu danego wnętrza.

Każdego roku moda w sposobie urządzania wnętrz nieznacznie się zmienia. Pojawiają się nowe style, dzięki którym kreowane są prawdziwie niepowtarzalne pomieszczenia. Niekiedy wiodący jest jeden trend, ale czasami stawia się na zupełny eklektyzm. Tendencje te dotyczą także kuchni, w których szczególną rolę odgrywają fronty meblowe, najwięcej mówiące o stylu danego wnętrza.  

Z jakich materiałów wykonywane są fronty kuchenne?

Aktualnie na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań dotyczących sposobu wykonania i jakości frontów kuchennych. Każda z opcji ma swoje plusy i minusy. To, jaki materiał wybierzemy, przesądzi o finalnym wyglądzie naszej kuchni – podpowiada ekspert z firmy Rudex zajmującej się sprzedażą oraz dystrybucją akcesoriów meblowych.

Jednym z najbardziej popularnych tworzyw jest drewno, ze względu na swoją wysoką trwałość i luksusowy wygląd.  Do produkcji frontów kuchennych wykorzystywane jest między innymi drewno brzozowe, bukowe, sosnowe czy dębowe. Z tej opcji rezygnują zazwyczaj ci, którzy mają ograniczone finanse na urządzenie swojej kuchni. Należy jednak pamiętać, że istnieją różne gatunki drewna, w odmiennym od siebie przedziale cenowym.

Bardzo powszechna jest płyta MDF, którą można pokryć różnymi materiałami i która jest stosunkowo trwała oraz odporna na wilgoć. Niektóre osoby decydują się na fornir naturalny, będący opcją zamienną dla drewna naturalnego. Płyta pokrywana jest okleiną z drewna, co daje zadowalający efekt wizualny. Pomimo tego, że fronty kuchenne wykonywane są w większości z płyty MDF, czasami potrafią kosztować tyle samo, co  lite drewno. Możliwe jest też pokrycie płyty melaminą, folią PCW bądź lakierem.

Pośród zwolenników minimalistycznych i nowoczesnych wystrojów modne są fronty kuchenne ze szkła. Do wyboru są zupełnie przejrzyste bądź mleczne, ornamentowe lub idealnie czyste, zabarwione albo standardowe. Odważni decydują się na fronty wykonane ze szkła, które przedstawiają witraże.

Fronty kuchenne wykonywane są także z płyty wiórowej – mało odpornej na uszkodzenia i na wilgoć, ale taniej. Podobnie jak w przypadku MDF, płyta wiórowa może być fornirowana, lakierowana bądź foliowana, możliwe jest też jej laminowanie. Cały czas mało powszechnym rozwiązaniem jest tworzenie frontów kuchennych z betonu, stali, kamienia czy aluminium.

Jakie kuchnie są najmodniejsze?

Aktualnie zauważalnych jest kilka tendencji w wyborze frontów kuchennych. Bardzo wiele osób decyduje się na lite drewno, mając na uwadze jego wysoką trwałość i designerski charakter. Naturalne drewno zawsze wygląda luksusowo, a poza tym meble z niego wykonane mogą przetrwać lata. Niezależnie więc od panującej mody, drewno za każdym razem jest dobrym wyborem. Podobnie traktowane zaczyna być szkło nadające pomieszczeniu niewątpliwej elegancji i lekkości. Wybierane jest przez osoby, którym zależy na wyjątkowym wyglądzie kuchni i jednoczesnej nowoczesności wnętrza.

Powoli odchodzi się od płyty wiórowej, która wizualnie jest najmniej estetyczna i ciekawa ze wszystkich dostępnych materiałów meblowych. Jest ona dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą przeznaczyć niedużo pieniędzy na zakup frontów kuchennych. Nieco bardziej popularna jest za to płyta MDF, która pod względem twardości jest podobna do litego drewna i można ją pokryć różnymi materiałami.

Od lat popularne są meble, które mają minimalistyczny charakter i wydaje się, że nieprędko ulegnie to zmianie. Aktualnie najmodniejsze są takie fronty kuchenne, dzięki którym pomieszczenie zyskuje niepowtarzalny charakter, czyli te wykonane z: drewna, szkła, stali, kamienia i betonu. Wielu ludzi dąży do tego, by ich wnętrza zachwycały, by były inne od wszystkich. W związku z tym wybiera się fronty kuchenne o nieprzeciętnym wyglądzie.

Regulamin korzystania z serwisu