szafka meble rtv do salonu

Elegancka i praktyczna szafka RTV

Mówiąc o wyposażeniu salonu, najczęściej poruszamy kwestie związane z wyborem kanapy, ewentualnie ławy. Warto jednak pamiętać, że komplet wypoczynkowy to nie wszystko. W pokoju dziennym nie może również zabraknąć sprzętów multimedialnych, w tym telewizora, który często zajmuje centralne miejsce w tym pomieszczeniu. Z tego powodu niezbędnym elementem wyposażenia każdego salonu jest szafka RTV. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Funkcjonalne miejsce na sprzęt RTV

Telewizor to centrum multimediów i źródło rozrywki dla całej rodziny. Można wręcz powiedzieć, że domowe życie wielu z nas w pewien sposób „kręci się” wokół telewizora. To przy nim wypoczywamy, spędzamy czas z bliskimi na oglądaniu filmów, seriali czy graniu w gry. Dlatego też tak istotne jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni wokół ekranu, w tym ustawienie kanapy, ale też wybór szafki RTV, która powinna stanowić  z jednej strony podporę dla telewizora, a z drugiej praktyczne miejsce do przechowywania. Trzeba bowiem pamiętać, że sprzęt audio-video w domu to nie tylko sam ekran TV, ale to także dodatkowe urządzenia, takie jak dekoder telewizyjny, odtwarzacz płyt DVD lub CD, a także konsola do gier. Wszystkie te sprzęty wraz z przewodami trzeba gdzieś pomieścić, zapewniając przy tym odpowiednią wentylację i zachowując estetykę przestrzeni. Świetnie nadają się do tego specjalne szafki RTV z otwartymi pólkami. Przydadzą się również półki zamykane i szuflady, np. z cichym systemem samodomykania, w których będzie można przechowywać akcesoria wykorzystywane w systemie audio-video, takie jak np. piloty, kontrolery do gier, słuchawki i głośniki. Ponadto szafki RTV są również często wykorzystywane do przechowywania instrukcji, gwarancji na sprzęt czy dodatkowego okablowania, a także innego sprzętu multimedialnego, np. laptopów i tabletów. Funkcjonalny mebel stanie się również miejscem, w którym umieścimy artykuły dekoracyjne, np. świece czy ramki ze zdjęciami.

Jak dopasować szafkę RTV do aranżacji wnętrza?

Ze względu na wspomniany wcześniej fakt umieszczania telewizora w centralnym punkcie salonu, istotne znaczenie mają walory estetyczne mebli przeznaczonych do sprzętu RTV. Szafka pod TV powinna nawiązywać stylem i kolorystyką do aranżacji wnętrza. Przykładowo do minimalistycznych pomieszczeń warto dobierać nowoczesne meble do salonu o geometrycznej formie. W loftowym lub industrialnym pokoju dziennym dobrze sprawdzą się oryginalne meble na metalowych nóżkach, natomiast do bardziej klasycznych wnętrz nadają się rustykalne szafki drewniane ze zdobieniami w formie szprosów i masywnymi nóżkami. Ciekawym akcentem w pomieszczeniu staną się również meble podświetlane. W ofercie sklepu Kupujemy Meble znaleźć można np. nowoczesne szafki RTV z punktowym podświetleniem LED umieszczonym w półkach lub uchwytach. To efektowne i praktyczne rozwiązanie do każdego salonu.

Regulamin korzystania z serwisu