google-site-verification: googledefc8dffffb14155.html

Dobrej jakości meble tapicerowane, czyli jakie?

Meble tapicerowane cieszą się niesłabnącą popularnością i stanowią niezastąpione wyposażenie naszych domów, mieszkań czy biur. Wszelkiego rodzaju fotele, kanapy, sofy czy narożniki są nieodłącznym elementem aranżacji salonów i pokojów gościnnych, ale coraz częściej trafiają też np. do sypialni, gabinetów czy nawet do przedpokojów. Czym się kierować przy wyborze mebli tapicerowanych i po czym poznać, że są one dobrej jakości?

Wybór tapicerki

Podstawowym elementem mebli tapicerowanych decydującym o jakości danego sprzętu jest materiał, który został wykorzystany do jego obicia. Przy wyborze idealnej sofy, kanapy czy innego mebla tapicerowanego warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Nie da się ukryć, iż dla wielu osób kluczowe znaczenie ma estetyka mebla. Kolorystyka, wzornictwo i faktura obicia powinny oczywiście pasować do stylu aranżacji danego wnętrza, jednak warto też wziąć pod uwagę inne kryteria. Przede wszystkim należy sprawdzić, z jakim rodzajem obicia mamy do czynienia.

Najpopularniejszym rozwiązaniem są tu różnego rodzaju tkaniny, takie jak nubuk, aksamit czy szenil. Do zalet tego typu obić należy bogaty wybór wzornictwa i wysoki komfort użytkowania. Tkaniny są bowiem miękkie i przyjemne w dotyku, a także tworzą przytulny klimat we wnętrzach. Warto jednak zawrócić uwagę na grubość wybranej tkaniny, a także jej odporność na ścieranie i zabrudzenia. Alternatywnym rozwiązaniem są obicia skórzane, np. z ekoskóry, które – chociaż nieco chłodne w dotyku – można łatwo utrzymać w czystości.

Konstrukcja mebla

O jakości mebli tapicerowanych świadczy nie tylko rodzaj obicia, ale również to, co kryje się pod nim. Mowa tu o stabilnym stelażu – drewnianym lub metalowym – oraz o wypełnieniu, które decyduje o komforcie użytkowania i estetyce mebla. Jeśli chodzi o meble przeznaczone do siedzenia, takie jak sofy czy fotele, to idealnie sprawdza się pianka wysokoelastyczna, która gwarantuje komfort użytkowania takich mebli, dopasowując się do ciała i jego pozycji.

Natomiast w przypadku mebli przeznaczonych do leżenia dobrym rozwiązaniem są sprężyny – np. w wersji bonellowej, jakie znaleźć można w asortymencie Fabryki mebli Meblar – które zapobiegają odkształceniom i zapewniają stabilne podparcie. Nie bez znaczenia są również dodatkowe funkcje, kluczowe  w przypadku kanap, wersalek i innych mebli tapicerowanych. Tego typu sprzęty służą nie tylko do wypoczynku dziennego, ale często są również wykorzystywane jako dodatkowe miejsce do spania, np. dla gości. Znakomicie sprawdzają się tu zatem wielofunkcyjne meble rozkładane, które wyposażone są w funkcję spania. Dobrej jakości sprzęt tego typu powinien posiadać dodatkowe udogodnienia, takie jak np. wspomaganie rozkładania czy pojemniki na pościel. Dobrej jakości  meble tapicerowane stanowią praktyczny i efektowny element aranżacji wnętrza.

Regulamin korzystania z serwisu