Czym się kierować przy wyborze mebli do przedpokoju

Przedpokój to miejsce, które wielu z nas traktuje nieco po „macoszemu” i nie przywiązuje większej wagi do jego wystroju. Jest to jednak błąd, gdyż to właśnie przedpokój wita naszych gości i od jego wystroju w dużej mierze zależy to, jakie wrażenie zrobi nasze mieszkanie na osobach z zewnątrz. Dlatego warto poświęcić nieco uwagi wyborowi dobrych mebli do tego pomieszczenia.

Jakie meble koniecznie powinny znaleźć się w przedpokoju?

Przedpokój to miejsce w naszym domu, w którym zazwyczaj nie ma zbyt dużo miejsca. Przy wyborze mebli do tego pomieszczenia ogranicza nas więc nieco jego powierzchnia. Tym bardziej powinniśmy dokładnie zaplanować, jakie meble chcielibyśmy w nim umieścić oraz rozplanować ich funkcjonalne ustawienie. W dobrze zorganizowanym przedpokoju nie powinno zabraknąć lustra, szafki na obuwie, szafy lub wieszaków na płaszcze oraz stołka do zakładania butów. Jest to niezbędne minimum, które pozwoli na wykorzystanie w pełni funkcjonalności przedpokoju. Taki niezbędny zestaw mebli można znaleźć w ofercie dobrych producentów mebli, np. Scarlett Meble.

Szafa do małego przedpokoju

Wybierając szafę na płaszcze i wierzchnie okrycia do małego przedpokoju, warto zdecydować się na jej zamówienie w zakładzie stolarskim. Pozwoli to na dobranie takich jej wymiarów, by bez problemu zmieściła się ona w naszym przedpokoju. Decydując się na szafę na wymiar mamy także możliwość jej wykonania w dokładnie takim kolorze i z takich materiałów, jakie pasują do naszej koncepcji wystroju wnętrza. W przypadku ograniczonej przestrzeni, warto także postawić na szafę z drzwiami przesuwnymi oraz z wbudowanym lustrem. Dzięki temu nie będziemy musieli szukać dodatkowego miejsca na ścianie na powieszenie lustra.

Meble do przedpokoju i ich kolorystyka

Jeśli planujemy umeblowanie małego i dość ciemnego przedpokoju warto postawić na meble w jasnych kolorach, białym lub szarym. Taki wybór pozwoli na optyczne rozjaśnienie wnętrza oraz nieco ożywi ciemne pomieszczenie. Dobrym wyborem dla miłośników kolorów będą natomiast meble w żywych barwach, które idealnie sprawdzą się szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. Z kolei posiadacze jasnych przedpokojów w doborze kolorystyki nie mają właściwie żadnych ograniczeń. W jasnych przedpokojach dobrze sprawdzą się bowiem zarówno meble jasne, jak i ciemne. Jeśli przedpokój nie jest samodzielnym pomieszczeniem i łączy się bezpośrednio z kuchnią lub salonem, warto umieścić w nim meble w podobnych kolorach, jakie znajdują się w części domu, która się z nim bezpośrednio łączy.

Regulamin korzystania z serwisu