Meble modułowe

Czym charakteryzują się tzw. meble modułowe?

Meble modułowe wkraczają na salony i podbijają polskie mieszkania. Wyjątkowo funkcjonalne i uniwersalne, pozwalają dopasować się do każdej przestrzeni i stworzyć jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną aranżację – a w razie potrzeby szybko i łatwo ją zmodyfikować. Na czym polega fenomen mebli modułowych, skąd wziął się ten pomysł i gdzie sprawdzi się takie rozwiązanie?

Idea stojąca za powstaniem mebli modułowych 

Meble modułowe, zwane też systemowymi, powstały w odpowiedzi na potrzeby właścicieli małych, nieustawnych mieszkań, szybko jednak stały się rozwiązaniem uniwersalnym, z którego korzysta się niezależnie od dostępnej przestrzeni. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – ponieważ modułowe regały, szafki, kanapy czy narożniki można w łatwy sposób dostosować do swoich potrzeb oraz dowolnie przestawiać, rozbudowywać lub zmniejszać, dodając lub odejmując wybrane elementy. Dzięki temu salon może w ciągu kilku chwil zmienić swój wystrój. Przykładowo ustawienie modułowej rogówki łatwo zmienić w zależności od tego, czy planujemy rodzinny wieczór przed telewizorem, przyjęcie czy pogaduszki przy kawie.

Skomponuj to sam, czyli meble systemowe do salonu 

Termin meble systemowe oddaje różne rodzaje wyposażenia wnętrz. Od mebli kuchennych, które można skonfigurować w zależności od kształtu kuchni i dostępnej przestrzeni, przez tak zwane nowoczesne meblościanki składające się z dowolnej kombinacji otwartych półek i zamkniętych szafek, elementy garderoby i sypialni, po tapicerowane narożniki i sofy. Wszystkie odznaczają się dostępnością różnych modułów pasujących do siebie, które można układać w dowolnej kolejności, a w razie potrzeby zmieniać ich położenie.

Wśród zalet nowoczesnych mebli modułowych trzeba wymienić przede wszystkim wspomnianą już funkcjonalność. Nasze potrzeby stale ewoluują, przeprowadzamy się, a liczba domowników również ulega zmianom – do tej pory dostosowanie mieszkania do nowych warunków wymagało często wymiany mebli, co jest niezbyt opłacalne, a przy tym mało ekologiczne. Meble systemowe natomiast mogą z powodzeniem towarzyszyć nam przez całe życie, można zabrać je do nowego mieszkania lub dokupić nowe, pasujące do całości moduły. Elementy, które uległy zniszczeniu, również łatwo wymienić – zamiast kupować nową szafkę, można zakupić same drzwiczki.

Modułowe narożniki, jakie znajdziemy np. w ofercie producenta mebli tapicerowanych Meble Domi, są wyjątkowo wygodne i mogą z powodzeniem służyć również jako łóżko dla gości. W dowolnym momencie można je przearanżować, by jak najlepiej komponowały się z wnętrzem.

Regulamin korzystania z serwisu