Biała kuchnia

Biała kuchnia – czy to dobry pomysł?

Czy biała kuchnia to dobry pomysł? W końcu w kuchni nietrudno o zabrudzenia, a na białych blatach i frontach doskonale widać plamy np. z sosu pomidorowego. Z drugiej strony biel optycznie powiększa i rozjaśnia, dlatego jest polecana do małych i ciemnych pomieszczeń. Jednak z racji tego, że meble kuchenne kupuje się na lata, trzeba dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw – dlatego przedstawiamy zalety i wady białych kuchni.

Biała kuchnia jest uniwersalna i zawsze wygląda czysto oraz świeżo

Biel jest ponadczasowa i uniwersalna. Nic więc dziwnego, że tak często wykorzystujemy ją w elementach aranżacji wnętrz. Podobnie będzie z białą kuchnią – niezależnie od aktualnych trendów zawsze będzie na czasie. Jednocześnie będzie pasowała do wystroju nawet wtedy, kiedy postanowimy coś zmienić. Białe meble kuchenne wpiszą się zarówno w styl nowoczesny i skandynawski, jak i rustykalny oraz klasyczny. Kolor? Proszę bardzo, w białej kuchni możemy zaszaleć z dodatkami!

Białe meble kuchenne, blaty i ściany optycznie powiększą nawet małą kuchnię, a co więcej dodadzą jej blasku. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach stosunkowo ciemnych. W końcu nie bez powodu o kuchni mówi się, że jest „sercem domu”. Spędzamy w niej całkiem sporo czasu, a więc nie powinno być to miejsce przytłaczające. I wbrew powszechnej opinii, biała kuchnia nie brudzi się bardziej niż inne. Plamy są może bardziej widoczne, ale przy wysokiej jakości materiałów frontów i blatów, z łatwością możemy usunąć je zwykłą ściereczką.

Niedogodności związane z białą kuchnią

Choć biała kuchnia nie brudzi się bardziej niż inne, wszelkie zabrudzenia są jednak bardziej widoczne. To sprawia, że trzeba ją częściej sprzątać. Warto wspomnieć także o tym, że biała kuchnia może brzydko się starzeć, jednak wyłącznie w sytuacji, kiedy surowce użyte do jej budowy są słabej jakości. Meble kuchenne na zamówienie np. z firmy meblarskiej Elmir z Białegostoku są wykonane z trwałych i niezawodnych materiałów, odpornych nawet na intensywną eksploatację: naturalnego drewna, płyt MDF, pokrytych dodatkowo fornirem, laminatem lub lakierem. To sprawia, że biała kuchnia wygląda nienagannie przez wiele lat.

Ostatnim argumentem przeciwko białym meblom kuchennym jest ten, że biała kuchnia jest nudna. Owszem, biel nie jest zbyt wyrazistym kolorem, jednak jest doskonałym tłem dla innych odcieni. Dlatego wystarczy połączyć białą kuchnię z mocnymi dodatkami, by całość prezentowała się oryginalnie i wcale nie była monotonna. Dlatego biała kuchnia to bardzo dobry pomysł!

Regulamin korzystania z serwisu