kategoria: Umeblowanie

Wybór mebli do mieszkania jest czasem bardzo trudny, ponieważ może się wydawać, że trudno jest znaleźć takie, które przetrwają lata. Oprócz tego, że meble muszą być solidnie wykonane i trwałe, powinny być komfortowe i praktyczne, a także najlepiej smukłych rozmiarów. W dziale Umeblowanie poznasz najważniejsze porady, jak znaleźć wymarzone meble do domu.

meble dla dziecka

Jak wybrać meble dla dziecka? Propozycje aranżacyjne

Wydawać by się mogło, że umeblowanie pokoju dziecięcego to żaden problem. Sytuacja wygląda wręcz odwrotnie – to właśnie pokój dziecięcy może okazać się najbardziej problematyczny pod względem doboru mebli. Wybierając meble powinniśmy szczególną uwagę przywiązać do funkcjonalności i myśleć dużo bardziej perspektywicznie, niż w przypadku meblowania innych pomieszczeń domu. Dlaczego?

Zalety mebli z drewna

Zalety mebli z drewna

Gdy urządzamy wnętrza naszych domów, mieszkań i innych przestrzeni, w pierwszej kolejności myślimy zwykle o kolorystyce i umeblowaniu. Dobieramy odpowiadające nam barwy, materiały i planujemy układ. W sieciowych sklepach możemy znaleźć szeroki wybór przeróżnych mebli, jednak rzadko możemy idealnie wkomponować je w nasz metraż. Jeśli mamy taką możliwość, warto postawić na meble z drewna na wymiar – to rozwiązanie ma szereg zalet, o których opowiemy.

pomieszczenie-sanitarne

Jakie elementy wyposażenia powinny posiadać pomieszczenia sanitarne dla osób niepełnosprawnych?

Dobrze urządzone pomieszczenie sanitarne to takie, z którego może skorzystać każdy – również osoby niepełnosprawne o ograniczonych możliwościach ruchowych. Obecnie bardzo dużą uwagę przykłada się do zaspokajania ich potrzeb, na rynku pojawia się wiele ciekawych rozwiązań, pozwalających znacząco zwiększyć ich komfort i bezpieczeństwo w czasie korzystania z publicznej toalety czy szatni.

Zalety mebli tapicerowanych

Zalety mebli tapicerowanych

Trudno wyobrazić sobie komfortowy salon, w którym nie byłoby kanapy czy foteli. Wybierając meble do naszego mieszkania często stajemy przed dylematem – skóra czy tapicerka? Wiele osób wybiera tapicerkę, a czynnikiem decydującym o zakupie jest głównie niższa cena. Niemniej meble tapicerowane mają również wiele innych zalet, które czynią z nich idealne wyposażenia domu. Jakie to zalety?

meble-systemowe

Meble systemowe jako wyposażenie nowoczesnego mieszkania.

Toporne meblościanki dawno odeszły do lamusa, by ustąpić miejsca bardziej estetycznym i funkcjonalnym rozwiązaniom, takim jak meble systemowe. O ile ustawione w jednym rzędzie meble stanowiące zabudowę całej ściany prezentowały się mało efektownie, to nowoczesne meble systemowe są synonimem nowoczesności, stylu i elegancji. Co wyróżnia tego typu meble i jakie są ich zalety?

Charakterystyka nowoczesnej zabudowy kuchennej

Nowoczesna zabudowa kuchenna daje na wiele możliwości. Dzięki niej, nawet niewielka kuchnia może być wygodna i funkcjonalna. Jednak nowoczesna zabudowa daje nam coś jeszcze – atrakcyjny wygląd, który sprawi, że każda chwila spędzona w tym pomieszczeniu będzie dla nas przyjemnością. Jak powinna wyglądać nowoczesna zabudowa kuchenna? Jaką zabudowę do kuchni wybrać? Przekonaj się, czytając nasz artykuł.

lozko-metalowe

Gdzie znajdują zastosowanie łóżka metalowe?

Łóżko to zdecydowanie najważniejszy mebel w każdym mieszkaniu oraz innym miejscu, gdzie mamy możliwość lub musimy spędzić noc. Zazwyczaj wytwarza się je z drewna, istnieją jednak takie sytuacje, kiedy lepszym wyborem będą łóżka metalowe. Gdzie możemy się z nimi zetknąć?

Mity na temat sztucznych choinek

Mity na temat sztucznych choinek

Sztuczne choinki bożonarodzeniowe od wielu już lat mają podobną ilość zwolenników, co przeciwników. Jedne osoby twierdzą, że świąteczne drzewko powinno być żywe, bo tylko takie sprawia, że w domu unosi się zapach żywicy i igliwia, zwolennicy sztucznych choinek z kolei odpowiadają, że takie drzewka są zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu i ubraniu, nie sypią się, a po zakończeniu okresu świątecznego wystarczy je schować i mogą oczekiwać na kolejne święta. W naszym artykule postanowiliśmy opisać zalety sztucznych choinek i wskazać powstałe na ich temat mity.

Idealne biurko do biura

Czy istnieje jeden model biurka, który doskonale wkomponuje się w dowolną przestrzeń i zapewni użytkownikowi idealne warunki pracy? Na tak postawione pytanie niestety musimy dać odpowiedź przeczącą. Idealne biurko to takie, które spełnia oczekiwania swojego właściciela, zaś te są indywidualne dla każdej osoby. Zatem czym kierować się przy wyborze biurka, aby nie żałować swojej decyzji?

Czym się kierować przy wyborze mebli do przedpokoju

Przedpokój to miejsce, które wielu z nas traktuje nieco po „macoszemu” i nie przywiązuje większej wagi do jego wystroju. Jest to jednak błąd, gdyż to właśnie przedpokój wita naszych gości i od jego wystroju w dużej mierze zależy to, jakie wrażenie zrobi nasze mieszkanie na osobach z zewnątrz. Dlatego warto poświęcić nieco uwagi wyborowi dobrych mebli do tego pomieszczenia.

Regulamin korzystania z serwisu