Taśmy LED w kuchni

Taśmy LED są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem jakie stosuje się do podświetlenie obiektów architektonicznych, pomieszczeń i mebli. Z tego względu na rynku pojawiło się wiele typów taśm LED. Ich wspólną cechą jest elastyczność, możliwość cięcia na określonej długości oraz samoprzylepna taśma, która ułatwia montaż.

Wybór taśmy i profilu

Wybór barwy światła to kwestia gustu. Jednakże warto wiedzieć, że ciepłą uznaje się za przyjemniejszą dla oka. Ale z kolei zimne światło wygląd zdecydowanie lepiej w przypadku minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz. Przed zakupem taśmy należy również zastanowić się, czy chcemy montować światła na profilu czy bez. Należy pamiętać, że profil jest nie tylko bardziej estetyczny, ale zapewnia również lepsze zabezpieczenie. Instalując oświetlenie pod szafkami do wyboru mamy dwa najbardziej popularne rodzaje profili LED, w obu przypadkach występujące w wersji aluminiowej i plastikowej. Wybierając profil należy pamiętać o tym, że światło ma padać jedynie na blat kuchenny. W przeciwnym wypadku efekt końcowy może okazać się mało estetyczny.

Wybór taśmy LED i zasilacza

Wybór odpowiedniej taśmy LED zależy od docelowego miejsca jej zastosowania. Standardowo taśmy LED występują na 5 metrowych rolkach, jednak spotkać można również dłuższe wersje. Często w przypadku podświetlania wnęki w suficie odcinek 5 m nie jest wystarczający. Należy wtedy połączyć ze soną kilka odcinków. Ważne, aby zadbać o odpowiednie podłączenie elektryczne. W zależności od zagęszczenia diod oraz poboru mocy taśmę powinno łączyć się w odcinki o ograniczonej długości. Aby instalacja działalna prawidłowo trzeba również skompletować zasilacz o odpowiedniej mocy i klasie szczelności. Jeżeli układ będzie prawidłowo dobrany, możemy być pewni długiego i bezawaryjnego działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu