google-site-verification: googledefc8dffffb14155.html
taśma LED

Taśma LED, czyli źródło światła i ozdoba jednocześnie

Taśma LED spełnia takie wymagania klienta jak długa żywotność lamp i stosunkowo mały pobór prądu, ale to nie jedyne jej zalety. Duży wybór tego typu produktów na rynku pozwala dobrać taśmę o odpowiedniej mocy, dostosowanej do naszych potrzeb. Kolejną mocną stroną taśmy LED, są jej walory estetyczne. Za tym produktem przemawia także łatwość montażu i bezpieczeństwo, ponieważ diody LED nie nagrzewają się tak łatwo, jak tradycyjne źródła światła.

Czym jest taśma LED?

Taśmę LED tworzą moduły składające się z opornika i trzech diod LED (świecących w trzech kolorach: czerwonym, zielonym i niebieskim), umieszczonych szeregowo na elastycznej taśmie PCB. Można je stosować przy dekoracji wewnątrz domów, ale będą pomocne także w przypadku konieczności podświetlenia np. banerów reklamowych. Do produkcji taśmy LED używane są cztery rodzaje diod, różniących się rozmiarem i natężeniem światła:

  • LED 5630 –  najsilniejsze diody emitujące światło porównywalne do oświetlenia ulicznego;
  • LED 3528 – emitują słabe światło i nadają się do celów dekoracyjnych. To diody dla tych, którzy chcą oszczędzać zarówno pod względem zakupu, jak i zużycia energii;
  • LED 5050 – znacznie mocniejsze oświetlenie niż w przypadku LED 3528, ale pobierają także o wiele więcej prądu;
  • LED 2835 – kilkukrotnie mocniejszy strumień światła i większa powierzchnia luminescencyjna niż w przypadku taśm LED 3528, produkt przeznaczony dla osób, którym zależy na efektywnym i mocnym oświetleniu.

Walory dekoracyjne taśmy LED

Taśmy LED dają ogromne możliwości przy tworzeniu dekoracji. Jedną z ich zalet jest dopasowanie koloru i natężenia światła do miejsca lub przedmiotu, jaki chcemy oświetlić. Są stosowane zarówno w przestrzeniach biurowych, przemysłowych, jak i prywatnych domach. Wodoodporne taśmy LED nadają się też do montowania np. w łazienkach.

Bardzo efektowne jest podświetlanie stopni na klatce schodowej. W tym przypadku niezwykle istotne jest dobranie odpowiedniego zasilacza, często montowany jest także czujnik ruchu. Taśmy LED stosowane są również do oświetlania podwieszanych sufitów, a także witrynek i gablot. Pomagają wyeksponować półki z porcelaną, książkami albo innymi kolekcjami hobbystycznymi – wymienia Specjalista ds. Obsługi Klienta w sklepie internetowym E-lektryczne, z siedzibą w Białymstoku.

Taśmy jednokolorowe zwane są taśmami mono. Za ich pomocą możemy tworzyć specyficzny nastrój. Spośród diod o barwie białej możemy wybrać np. zimną, ciepłą lub neutralną. Taśmy zmiennokolorowe, opierające się na technologii RGB, umożliwiają regulowanie zmiany kolorów dzięki sterownikowi LED, obsługiwanemu za pomocą pilota.

Regulamin korzystania z serwisu