Oświetlenie stadionu

Oświetlenie w przestrzeni publicznej – miejsca, w których sprawdzą się zewnętrzne oprawy LED

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w przestrzeni miejskiej, gdyż pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale również poprawia bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Dobrze dobrane zewnętrzne oprawy LED zapewniają dobrą widoczność po zmroku i sprawiają, że użytkownicy dróg i chodników mogą bez przeszkód się po nich poruszać. Podpowiadamy, w jakich miejscach publicznych sprawdzą się zewnętrzne oprawy LED!

Oświetlenie uliczne i drogowe

Zarówno piesi, jak i kierowcy muszą mieć zapewnioną odpowiednią widoczność, co pozwoli na bezproblemowe poruszanie się po ulicach, przejściach dla pieszych, chodnikach czy parkingach. Dobrze dobrane zewnętrzne oprawy LED poprawią widoczność i pozwolą zauważyć zbliżające się niebezpieczeństwo. Technologia LED poza walorami estetycznymi, oferuje także korzyści środowiskowe oraz oszczędności związane z niższymi kosztami zużycia energii. Oprawy uliczne LED można podzielić na:

  • oprawy montowane na słupach,
  • oprawy montowane na wysięgnikach (na elewacji budynku),
  • naświetlacze.

Przy czym, oprawy zewnętrzne LED na ścianach budynków lub w formie naświetlaczy będą lepiej eksponować otaczającą architekturę, natomiast lampy na słupach zwiększą ogólną widoczność terenu. Wybór montażu opraw zależy głównie od zagospodarowania otoczenia oraz od celu, jaki założono.

Oświetlenie boisk i obiektów sportowych

Przeprowadzanie rozgrywek na boisku po zmroku nie jest możliwe bez sztucznego oświetlenia. Dobrze dobrane oprawy umożliwiają bezpieczną grę, a nawet odpowiadają za jej efektywność. Podstawowym kryterium doboru oświetlenia LED jest norma PN 12193 „Światło i oświetlenie – Oświetlenie w sporcie”.

Podczas produkcji opraw zewnętrznych LED korzystamy z urządzeń najnowszej technologii, dzięki czemu możemy zagwarantować oświetlenie w pełni dostosowane do warunków obiektów i boisk sportowych – zauważa ekspert z firmy Perfand Led, która oferuje nowoczesne rozwiązania w dziedzinie instalacji oświetleniowych.

Oświetlenie parków i ogrodów

Bez opraw doświetlających alejki w parkach lub ogrodach ciężko wyobrazić sobie wieczorne spacery. Oprawy LED stanowią istotny element aranżacji ogrodów i parków. Dają możliwość stworzenia niezwykłej atmosfery. Użyte lampy muszą być odporne na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, korozję i zanieczyszczenia. W przeciwieństwie do lamp parkowych, które oświetlają dość rozległy obszar, oświetlenie ogrodowe jest ukierunkowane i ma na ogół mniejszą moc. Oprawy do parków i ogrodów muszą pasować do stylu i elementów małej architektury.

Regulamin korzystania z serwisu