google-site-verification: googledefc8dffffb14155.html

Wszystko o źródłach światła LED

Rosnąca popularność oświetlenia LED i stopniowe wypieranie przez nie tradycyjnych rozwiązań, nie jest dziełem przypadku. Źródła światła wykorzystujące tę nowoczesną technologię są energooszczędne, trwałe, a emitowane przez nie światło – zdrowe dla człowieka. Dowiedz się więcej o oświetleniu LED i przekonaj się, że jest to rozwiązanie, którego potrzebujesz w swoim domu i firmie.

Diody LED są coraz częściej stosowanym źródłem oświetlenia zarówno w domach mieszkalnych, jak i przedsiębiorstwach oraz instytucjach publicznych. Rosnące zainteresowanie technologią ledową motywowane jest przede wszystkim realnymi oszczędnościami, jakie niesie ze sobą ich wykorzystanie – wyjaśnia nasz rozmówca ze sklepu internetowego elektryczny.pl.

Co to jest LED?

Diody LED (Light Emitting Diode) to źródło światła najnowszej generacji. Emitowane przez nie światło powstaje w wyniku przemian energetycznych, zachodzących w półprzewodnikach na poziomie atomu. Zjawisko to określamy mianem elektroluminescencji, toteż same diody również nazywa się elektroluminescencyjnymi.

Sposób działania diody LED w niczym nie przypomina zasady, na której pracuje zwykła żarówka. Niemniej, diody ledowe można z łatwością zamknąć w obudowie, która umożliwia montaż w oprawach oświetleniowych, dedykowanych zwykłym żarówkom. Dzięki temu, z lamp LED mogą korzystać wszyscy, bez konieczności specjalnej adaptacji instalacji elektrycznej.

Dioda LED – oszczędne źródło światła

Nie ulega wątpliwości, że świetlówki LED są najbardziej oszczędnym z dostępnych dziś źródeł światła. Dla użytkownika oznacza to znaczne obniżenie kosztów energii elektrycznej. Co sprawia, że diody LED zużywają tak mało prądu?

Diody LED mają znacznie większą skuteczność, niż tradycyjne żarówki. Innymi słowy, lampa LED jest w stanie przetworzyć większą ilość energii na światło, bez ponoszenia w tym procesie zbędnych strat. W przypadku żarówek żarowych, dużo energii przemienia się w ciepło, co w przypadku źródeł światła jest oczywiście zjawiskiem niepożądanym. Diody LED eliminują ten problem.

Dość częstym zarzutem pod adresem źródeł światła LED jest wysoki koszt zakupu. Jednak nawet inwestując więcej pieniędzy w lampy LED, nie tracimy. Zakup zwróci się niechybnie, a to ze względu na niesamowitą żywotność diod elektroluminescencyjnych. Na rynku dostępne są lampy LED, które mogą świecić nawet 50.000 godzin.

Długa żywotność diody, niski koszt użytkowania i brak ryzyka nagrzewania się to tylko kilka podstawowych zalet diod LED. Warto wspomnieć również o krótkim czasie rozpalania do pełnej jasności oraz o ich odporności na częste włączanie i wyłączanie światła – w takich warunkach eksploatacji diody radzą sobie znacznie lepiej niż zwykłe żarówki, które prędko się przepalają.

Co więcej, decydując się na zakup źródeł światła LED możemy wybierać dowolną temperaturę barwową, a zatem sięgać po cieplejsze lub chłodniejsze światło, w zależności od upodobań i potrzeb w danym zastosowaniu.

Regulamin korzystania z serwisu