Lampy w stylu industrialnym

Moda na industrialne żyrandole, która wciąż powraca

Moda na wnętrza w stylu industrialnym chyba nigdy nie przeminie, bo wciąż mniej lub bardziej intensywnie powraca. Co ciekawe, coraz skuteczniej styl industrialny łączymy z innymi trendami. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej modzie na industrialne żyrandole i opowiemy co nieco o innych rodzajach oświetlenia w chłodnym, choć niekoniecznie wyjątkowo minimalistycznym industrialnym stylu.

Industrialny styl we wnętrzach

Styl industrialny we wnętrzach narodził się ponad pół wieku temu w Stanach Zjednoczonych z potrzeby zagospodarowania opuszczonych fabryk przemysłowych. W przestrzeniach przemysłowych powstawały mieszkania. Najczęściej bez zbędnych podziałów, ale też z surowym wykończeniem, chłodnym i minimalistycznym wystrojem. Chodziło o koszty.

Choć styl industrialny zrodził się z potrzeby, z czasem stał się pewnego rodzaju wzorem, a nawet trendem. Wielu osobom po prostu zaczął się podobać. Styl industrialny pojawia się przede wszystkim w mieszkaniach, ale też w domach, biurach i innych wnętrzach, chociażby w nowoczesnych restauracjach lub barach.

Skąd design industrialnych żyrandoli?

Design niektórych nowoczesnych żyrandoli w industrialnym stylu, którym przyglądamy się w sklepie online firmy Eko z Olkusza, niektórych może nieco zmylić. Kupimy co prawda żarówki wiszące na kablach, ale ich żyrandolami nazywać raczej nie będziemy. W przemysłowych wnętrzach, jak rozbudowane fabryki, stawialiśmy przecież (i wciąż stawiamy) na lampy odpowiednio zabezpieczające żarówki. Surowe obudowy wykonane przede wszystkim ze stali, w ciemnej i chłodnej kolorystyce to wręcz standard w industrialnym stylu.

Trzeba jednak podkreślić, że nowoczesne żyrandole industrialne wcale nie muszą być koniecznie wyjątkowo minimalistyczne, by swym wyglądem wciąż nawiązywać do przemysłowych wnętrz. To już zawdzięczamy poczuciu estetyki projektantów.

Inne lampy w stylu industrialnym

Żyrandole industrialne to nie wszystko, bo dziś u dystrybutora oświetlenia kupimy też lampy sufitowe z jednym punktem mocy, ścienne kinkiety, a nawet lampy stojące, czy stołowe w stylu industrialnym. Nowocześni producenci oświetlenia tworzą swoje marki, a w nich spójne linie produktów utrzymanych w jednorodnym designie. Dobry przykład to linia COLIN marki MiLAGRO składająca się z pięciu elementów – lamp wiszących (lampa pojedyncza, potrójna i z pięcioma źródłami światła), lampy stojącej i kinkietu. To lampy w stylu industrialnym, lecz wyglądające lekko, delikatnie. Z powodzeniem można je wkomponować nie tylko w wyjątkowo surowe i chłodne wnętrza.

Regulamin korzystania z serwisu