Lampa wisząca

Lampy wiszące jako alternatywa dla żyrandoli

Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę we wnętrzu. A oprawy oświetleniowe nie tylko zapewniają odpowiedni poziom jasności, ale również same w sobie pełnią funkcję dekoracyjną. Dlatego wybór odpowiedniej lampy wiszącej jest niezwykle istotny – powinna ona nie tylko zapewniać właściwy poziom światła, ale również dopełniać aranżację wnętrza. Sprawdź, jak wybrać lampę wiszącą i dlaczego jest ona doskonałą alternatywą dla tradycyjnych żyrandoli.

Lampy wiszące jako oświetlenie główne lub dodatkowe

Tradycyjne żyrandole były zazwyczaj wieszane w centralnym punkcie pomieszczenia i pełniły funkcję oświetlenia głównego. Tak samo możesz potraktować lampy wiszące – choć jeśli chcesz uzyskać w pomieszczeniu wyjątkowy klimat, postaw na kilka rodzajów lamp rozmieszczonych w odmiennych strefach. Wiszącą lampę możesz umieścić nad kanapą w salonie, nad stołem w jadalni lub nad wyspą kuchenną, dzięki czemu maksymalnie doświetlisz przestrzeń, w której najczęściej przebywasz. Jednocześnie, w zależności od tego, jak dużo światła potrzebujesz, możesz zdecydować się na lampę z jednym lub z wieloma punktami światła.

Lampa to nie tylko światło

Warto jednak pamiętać, że lampa pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Ciekawa lampa wisząca może być atrakcyjnym dodatkiem, który odmieni wnętrze i nada mu niepowtarzalnego charakteru. Zwłaszcza że jest w czym wybierać: w ofercie producenta lamp Domarex z Warszawy znajdziesz szeroki wybór opraw o nowoczesnym designie. Minimalistyczna i nowoczesna lampa wisząca przypominająca „gołą” żarówkę, z miękkim, materiałowym kloszem, a może z kryształkami? Nowoczesne lub klasyczne wzornictwo lamp wiszących daje nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz.

O czym warto pamiętać podczas wyboru lampy wiszącej?

Oczywiście najważniejsze parametry to liczba źródeł światła oraz styl lampy. Jednak dobrze jest zwrócić uwagę także na jej wielkość. W niewielkich pomieszczeniach lepiej sprawdzą się małe lampy wiszące, umieszczone blisko sufitu, aby żaden domownik nie zaczepił przypadkiem o oprawę głową lub ręką i aby lampa nie przytłaczała przestrzeni. Analogicznie, do większych pomieszczeń należy wybierać lampy duże, które nie znikną przytłoczone przez inne elementy wystroju.

Warto zwrócić uwagę także na rozproszenie światła. Lampa wisząca z materiałowym kloszem da przyjemne, miękkie światło, idealne np. do spotkań towarzyskich. Natomiast mocne światło przyda się w miejscach, które trzeba szczególnie doświetlić, np. miejscu przygotowywania posiłków. Mocne światło przyda się także wówczas, kiedy jedna lampa pełni funkcję oświetlenia głównego.

Regulamin korzystania z serwisu