lampy ledowe oswietlenie wnetrz

Lampy ledowe, jako stylowe i energooszczędne elementy oświetlenia wnętrz

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrza. Może wpłynąć na klimat pomieszczenia, a także sprawić, że będzie ono wyglądać bardziej oryginalnie i nowocześnie. Właśnie, dlatego wybór odpowiedniego oświetlenia powinien być dobrze przemyślany. Obecnie rynek oferuje coraz więcej różnego typu lamp, które z łatwością można dobrać do każdego typu wystroju. Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem są lampy ledowe. Dlaczego warto stawiać na oświetlenie typu LED?

Lampy ledowe a ekologia

Zbyt wysokie zużycie energii elektrycznej staje się coraz poważniejszym problemem. Aby mu zapobiegać, warto zamienić tradycyjne oświetlenie na oświetlenie typu LED. Ten rodzaj oświetlenia charakteryzuje się wysoką energooszczędnością. Żarówki ledowe zużywają o wiele mniej energii niż tradycyjne żarówki. Dodatkowo są dużo bardziej wytrzymałe, a ich żywotność wynosi nawet kilkanaście lat. Wybierając lampy ledowe można mieć pewność, że wytrzymają one przez długi czas, a następnie dzięki utylizacji nie będą stanowiły zagrożenia dla środowiska.

W przypadku oświetlenia typu LED podczas produkcji energii elektrycznej do atmosfery nie przedostaje się tak duża ilość szkodliwych związków chemicznych, jak w przypadku tradycyjnego oświetlenia. Ponadto żarówki ledowe nie zawierają rtęci, która jest niebezpieczna dla zdrowia. Z tego względu, nawet jeśli ulegają stłuczeniu, nie stanowią zagrożenia dla człowieka i środowiska naturalnego.

Możliwość doboru barwy światła

Decydując się na lampy ledowe mamy możliwość wyboru odpowiedniej barwy światła. W zależności od własnych upodobań oraz potrzeb można zdecydować się na barwę ciepłą, zimną bądź neutralną. Wiele oryginalnych lamp ledowych o różnej barwie i natężeniu światła można znaleźć w sklepie z oświetleniem dla wnętrz  Lampy dla Każdego. W przypadku zakupu lamp do sypialni czy salonu, zaleca się wybór światła w cieplejszych tonach. Ciepła barwa światła będzie sprzyjała wypoczynkowi i pozwoli na zrelaksowanie się. W kuchni oraz w łazience najlepiej jest stawiać na neutralne barwy lub światło o białym zabarwieniu zwłaszcza w miejscach, gdzie potrzebna jest szczególnie dobra widoczność, np. nad łazienkowym lustrem. Pomieszczenia, w których pracujemy, powinny być oświetlane światłem, które barwą najbardziej przypomina światło dzienne.

Energooszczędność lamp ledowych

Energooszczędność jest jedną z największych zalet oświetlenia LED. Wszelkie straty, jakie powstają w wyniku przetwarzania prądu w światło, są bardzo małe. Dzięki temu zużywa się o wiele mniej energii przy jednoczesnym zachowaniu pełnej intensywności świecenia. Przyczynia się to do dużych oszczędności pod względem finansowym, zwłaszcza w przypadku pomieszczeń, w których często świeci się światło. Z tego względu lampy z oświetleniem typu LED są o wiele bardziej energooszczędne niż świetlówki, które muszą zużyć dużą ilość energii, aby się rozgrzać oraz osiągnąć pełną moc świecenia.

Lampy ledowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego typu oświetlenia. Ich wybór będzie korzystny zarówno dla portfela, jak i dla środowiska naturalnego. Dodatkowo duża różnorodność jeśli chodzi o barwę światła, pozwoli na wybór oświetlenia, które będzie jak najbardziej odpowiednie w danym pomieszczeniu.

Regulamin korzystania z serwisu