oswietlenie-biuro

Korzyści płynące ze stosowania w biurach oświetlenia ledowego

Jednym z bardziej istotnych elementów, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę przy projektowaniu biura, jest oświetlenie. Jako że sztuczne światło negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie pracowników, od jakiegoś czasu trwają poszukiwania sposobów na poprawę tej sytuacji. W biurach coraz częściej spotkać można więc lampy z żarówkami LED. Sprawdźcie, jakie korzyści płyną z tego rozwiązania.

Lampy ledowe w biurach a dobre samopoczucie pracowników

W ostatnich latach znacznie zwiększyła się liczba pracowników biurowych. Niestety, nasze organizmy nie są przystosowane do pracy, w której 8 godzin spędzamy w przestrzeni o ograniczonym dostępie do naturalnego światła.

Praca w biurach przy sztucznym oświetleniu ma swoje negatywne skutki. Przede wszystkim brak dostępu do naturalnego światła powoduje problemy z koncentracją, złe samopoczucie, zmęczenie, senność, a w skrajnych przypadkach nawet depresję. Na szczęście coraz więcej pracodawców zaczyna zauważać ten problem i wymienia tradycyjne sufitowe lampy na nowe, z żarówkami LED – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę MT LED.

Lampy LED w przestrzeni biurowej nie tylko zapewniają właściwe natężenie światła, ale też wyróżniają się ekonomiczną eksploatacją i ciekawym wzornictwem.

Inne zalety oświetlenia LED w biurach

Wśród największych korzyści płynących z zastosowania w przestrzeni biurowej lamp z ledowymi żarówkami warto wymienić przede wszystkim:

  • obniżenie kosztów administracyjnych – diody LED zużywają o 80% mniej prądu od żarówek tradycyjnych, są też bardziej trwałe (rzadziej trzeba je wymieniać – jedna żarówka może świecić nawet kilkanaście lat),
  • trwałość – ich mały rozmiar i zwarta konstrukcja sprawiają, że tego typu żarówki są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i niskie temperatury,
  • wybór kolorów – żarówki LED świecą kolorem bardzo nasyconym, a gama ich barw jest ogromna, dzięki czemu można uzyskać bardzo interesujący efekt oświetleniowy,
  • ekologię – ten rodzaj oświetlenia nie zawiera rtęci i nie korzysta ze zbyt dużej ilości prądu podczas jego włączania: diody rozpalają się stopniowo i podobnie wygaszają; diody LED sprawnie przetwarzają energię elektryczną na światło i nie nagrzewają się nawet po długim czasie świecenia (eliminują ryzyko pożaru),
  • wpływ na nowoczesny wygląd biura – diody LED są bardzo modne i uważane za nowoczesne, nadają pomieszczeniom współczesnego charakteru dzięki wąskiemu zakresowi świecenia i nasyconej barwie, można przy ich pomocy wyeksponować wybrany element wnętrza, np. ścianę z cegieł.

Podsumowując, oświetlenie LED świetnie sprawdza się w przestrzeni biurowej. Jego wykorzystanie może przynieść korzyści nie tylko pracownikom, ale i całej firmie.

Regulamin korzystania z serwisu