oświetlenie w domu

Jak oszczędzać na oświetleniu w domu?

Wysokie rachunki za oświetlenie nie są szczególnie lubiane – nic w tym dziwnego! Warto zatem wprowadzić kilka zmian do swojej codzienności, aby zaoszczędzić na rachunkach za prąd. W poniższym artykule przedstawiamy nasze sprawdzone sposoby, dzięki którym nie tylko opłaty za oświetlenie będą mniejsze, ale i w Twoich czterech kątach wciąż będzie jasno i przytulnie.

Postaw na światło dzienne

Światło dzienne daje niezwykłą moc do działania i każdego dnia nastraja nas pozytywnie. Jesteśmy pewni, że zawsze rano odsłaniasz rolety czy żaluzje, by wpuścić nieco słońca do mieszkania. Dlatego nie zapominaj o tym naturalnym źródle oświetlenia. To ważne – szczególnie, gdy budujesz dom lub poszukujesz mieszkania. Zadbaj więc o to, aby Twoje cztery kąty nie były zaciemnione i wybierz duże okna. A co, jeśli już mieszkasz w swoim wymarzonym lokum? Postaw na jasne kolory ścian, które naturalnie rozjaśnią pomieszczenie. Nie chcesz lub nie możesz malować pokoju malować pokoju? W porządku! Zrezygnuj z ciężkich, ciemnych zasłon i zawieś jasne, zwiewne firanki, które wpuszczą więcej pożądanego światła.

Energooszczędne rozwiązania

Równie istotną kwestią mającą wpływ na obniżenie rachunków za oświetlenie jest wybór odpowiednich artykułów elektroinstalacyjnych. Wyrzuć stare żarówki i postaw na coraz popularniejsze oświetlenie ledowe. To niezwykle efektowne energooszczędne źródła zasilania, które pobierają mniej energii niż tradycyjne źródła światła. Ten rodzaj żarówek cechuje wydłużony czas pracy, który wynosi aż do 30 tys. godzin – w tym czasie można zużyć nawet 20 żarówek starego typu! Warto zdecydować się na zakup osprzętu oświetleniowego ze sprawdzonego źródła – będzie to gwarancja solidnych produktów. Firma „DS. TRADE” będąca właścicielem marki Domiled może poszczycić się bogatym wyborem rozmaitych żarówek LED, plafonów, halogenów czy paneli.

Mądrze rozmieść lampy

Dlaczego to jest takie istotne? Otóż to, w jaki sposób zaplanujesz umieszczenie lamp w każdym pomieszczeniu, ma ogromny wpływ na to, jakie światło będzie w danym pokoju. Powieszenie lampy na środku sufitu absolutnie nie wystarczy. Myśl zadaniowo – przypomnij sobie, w którym zakamarku pokoju spędzasz najwięcej czasu i jakie czynności wykonujesz. Nie zapomnij także o kwestiach estetycznych. Niech lampa stanowi również wspaniałą dekorację i podkreśli charakter Twojego wnętrza. To oczywiste, że kuchnia, łazienka, przedpokój czy biuro powinny być idealnie oświetlone – tak, aby Twój wzrok się nie męczył. Co zatem z salonem czy sypialnią? Rozmieść źródła światła tak, abyś czuł się komfortowo podczas błogiego relaksu. Lubisz czytać w łóżku? Zainwestuj w dobrej jakości lampkę nocną. W salonie lubisz oglądać filmy? Postaw na taśmy LED.

Dbaj o planetę

Po co zostawiać włączone światło w pomieszczeniu, w którym się nie przebywa? Spróbuj wyrobić w sobie zdrowy nawyk wyłączania światła, gdy wychodzisz z pokoju. Skorzysta na tym nie tylko Twój stan konta, ale i planeta! To drobny gest, który naprawdę wiele znaczy. Zmiana przyzwyczajenia, jakim jest włączanie światła w pomieszczeniach, w których się nie przebywa, to wymierna korzyść dla planety. Im więcej osób będzie postępować w ten sposób, tym większy będzie miało to sens.

Regulamin korzystania z serwisu