aranzacje oswietleniowe LED

Aranżacje oświetleniowe LED. Przegląd rozwiązań

Intrygujące, starannie zaplanowane oświetlenie LED może odmienić każdą przestrzeń w domu i mieszkaniu. Jeśli więc chcesz swoim wnętrzom nadać niezwykłego uroku, to aranżacje oświetleniowe tego typu będą doskonałym wyborem. Ale na jaki wariant się zdecydować? W tym artykule zostały przedstawione trzy przykładowe konfiguracje. Zainspiruj się i wybierz coś dla siebie.

LED nad blatami i pod lustrem

Oświetlenie przestrzeni roboczej jest bardzo ważne. Wiele osób, rozważając najbardziej ekonomiczną opcję, stawia właśnie na LED-y. Montując taśmę z maskownicą nad blatem w kuchni lub nawet pod lustrem w łazience, otrzymuje się praktyczną kompozycję oświetleniową. Jest ona nie tylko bardzo estetyczna, ale też funkcjonalna.

Dobierając moc i odcień takiego oświetlenia, uzyskuje się najbardziej pożądany efekt. Warto w tym względzie poradzić się specjalistów, na przykład z firmy Klinika Elektrotechnika.

Jeśli zależy Ci na dobrym doświetleniu blatu, bo gotujesz wieczorami, wybierz taśmy o większej mocy niż standardowa.

LED podkreślające sufit podwieszany

Wielu inwestorów decyduje się obecnie na sufit podwieszany. Jego estetykę można podkreślić jeszcze bardziej, dobierając odpowiednie oświetlenie LED.

W ten sposób sufit można wizualnie powiększyć lub poszerzyć. Co więcej, cały pokój od razu zyskuje na przestronności i jasności.

Aranżacja LED pod wanną i szafkami kuchennymi

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się oświetlenie LED po linii wyznaczającej koniec szafek kuchennych lub spód wanny. To bardzo efektowna aranżacja oświetleniowa LED, która wpływa na klimat i atmosferę panującą we wnętrzach. Ze względu na swój charakter, polecana jest jednak raczej do wnętrz nowoczesnych.

Zaletą takiego oświetlenia jest możliwość dobrania koloru, który będzie charakterystycznym akcentem. Na przykład jeśli cała łazienka jest utrzymana w bieli, to na przykład granatowa kompozycja LED stanowi doskonałe uzupełnienie.

Dlaczego warto inwestować w efektowne aranżacje oświetleniowe LED?

Jeśli tylko aranżacja LED jest dobrze zaplanowana i wykonana, wnętrze natychmiast na tym zyskuje. W przypadku, gdy chcesz podkreślić wyjątkowość swojego wnętrza, wykonując strefowanie i podświetlając dekoracje, wspomniane rozwiązanie będzie najlepszym z możliwych.

Dodatkowym plusem będzie energooszczędność oraz możliwość zamontowania niewielkich diod praktycznie w każdym miejscu.

Regulamin korzystania z serwisu