kategoria: Oświetlenie

Oprócz tego, że oświetlenie rozjaśnia wnętrza, jest doskonałym elementem dekoracyjnym. Ogromny wybór oświetlenia na rynku umożliwia dopasowanie różnorodnych źródeł światła do wyglądu pomieszczenia. Oświetlenie ścienne, sufitowe, stojące, reflektory i wiele innych na ABC Wnętrz.

zalety okien drewnianych i PCV

Okna drewniane czy z PCV – które wybrać?

Nie sposób wyobrazić sobie mieszkanie lub dom, które pozbawione byłoby okien. Planując zakup tych elementów, powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, z jakiego materiału mają one zostać wykonane. Na rynku prym wiodą okna z PCV, choć wiele osób docenia również stolarkę wykonaną z drewna. Która opcja sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku? Oto krótkie porównanie zalet i wad obu materiałów.

oswietlenie-biuro

Korzyści płynące ze stosowania w biurach oświetlenia ledowego

Jednym z bardziej istotnych elementów, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę przy projektowaniu biura, jest oświetlenie. Jako że sztuczne światło negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie pracowników, od jakiegoś czasu trwają poszukiwania sposobów na poprawę tej sytuacji. W biurach coraz częściej spotkać można więc lampy z żarówkami LED. Sprawdźcie, jakie korzyści płyną z tego rozwiązania.

świetlówka

Jak wybierać świetlówki?

Każdy specjalista, który zajmuje się elektryką, z pewnością doradziłby nam, by przy wyborze świetlówek unikać tych, które sprowadzane są z Dalekiego Wschodu – są to produkty tańsze, jednak ich jakość jest adekwatna do ceny. Jest także nierówna, co oznacza, że możemy trafić na lepsze egzemplarze, jednak jest ich zdecydowanie mniej. Co warto wiedzieć na temat właściwego wyboru świetlówek?

Taśmy LED w kuchni

Taśmy LED są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem jakie stosuje się do podświetlenie obiektów architektonicznych, pomieszczeń i mebli. Z tego względu na rynku pojawiło się wiele typów taśm LED. Ich wspólną cechą jest elastyczność, możliwość cięcia na określonej długości oraz samoprzylepna taśma, która ułatwia montaż.

Wszystko o źródłach światła LED

Rosnąca popularność oświetlenia LED i stopniowe wypieranie przez nie tradycyjnych rozwiązań, nie jest dziełem przypadku. Źródła światła wykorzystujące tę nowoczesną technologię są energooszczędne, trwałe, a emitowane przez nie światło – zdrowe dla człowieka. Dowiedz się więcej o oświetleniu LED i przekonaj się, że jest to rozwiązanie, którego potrzebujesz w swoim domu i firmie.

Jakie korzyści daje zastosowanie odbłyśników w akwarium?

Sporo hodowców roślin akwariowych nie zdaje sobie sprawy z mocy, jaką dysponują odbłyśniki. Jeżeli posiadamy akwarium z pokrywą wyposażoną w pojedynczą belkę oświetleniową, a dołożenie kolejnej nie jest możliwe, instalacja odbłyśnika na świetlówki stanowi najrozsądniejsze rozwiązanie. Dzięki niemu, w szybki i mało kosztowny sposób zwiększymy ilość światła w akwarium, co pozytywnie wpłynie na pielęgnację roślin.

Rodzaje oświetlenia meblowego

Odpowiednie oświetlenie pomieszczeń jest niezbędne nie tylko do tego, byśmy mogli z nich bez problemu korzystać, ale również – i z takim zastosowaniem możemy mieć do czynienia coraz częściej – w celach dekoracyjnych. Szczególną rolę odgrywają tutaj różnego rodzaju lampy meblowe, czyli stanowiące integralną część naszych mebli. Oto kilka z nich.

Świetlana przyszłość, czyli kilka słów o lampach futurystycznych

Nowoczesny design odważnie wkracza na salony. Twórcy wzornictwa przemysłowego nie ustają w wysiłkach, prezentując coraz bardziej nowatorskie rozwiązania – zaskakujące formą i stopniem wizualnej ekspresji. Moda na futuryzm obejmuje dziś nie tylko meble i sprzęty gospodarstwa domowego, ale też elementy oświetlenia. Widać to doskonale na przykładzie lamp, które czerpią garściami z najświeższych trendów wyposażenia wnętrz.

Rodzaje sufitowych opraw oświetleniowych

Wprowadzenie oświetlenia LED dało nam nowe, nieosiągalne dotąd dla wszystkich możliwości kreowania światła we wnętrzu. O tym, jak światło może odmienić pomieszczenie, nie trzeba nikogo przekonywać. Pomagają w tym sufitowe oprawy oświetleniowe. Jaki ich rodzaje się obecnie dostępne i czym się od siebie różnią? Sprawdź, jakie oprawy możesz mieć.

W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się żarówki halogenowe?

Energooszczędne żarówki halogenowe posiadają wiele zalet. Można do nich zaliczyć m.in. niewielkie rozmiary, około dwuletnią trwałość, szybki zapłon, oszczędność energii na poziomie 30% w porównaniu do świetlówek tradycyjnych, a także różnorodne trzonki oraz niską cenę. Jest to druga najpopularniejsza technologia (po lampach LED) wykorzystywana do poprawy oświetlenia wnętrz. W poniższym artykule wyjaśnimy, w jakich pomieszczeniach lampy halogenowe prezentują się najlepiej.

Regulamin korzystania z serwisu