Jak znaleźć dobrą powierzchnię magazynową?

Poszukiwania powierzchni magazynowej mogą dotyczyć przedsiębiorstw różnych branży. W każdym przypadku powinny one być odpowiednio dopasowane do charakteru działalności, a także innych potrzeb m.in. wielkości firmy czy ilości osób zatrudnionych. Czy można znaleźć idealną powierzchnię magazynową i na co zwrócić uwagę podczas jej poszukiwań? Podpowiadamy, co powinno wzbudzić Twoje zainteresowanie.

Przede wszystkim lokalizacja

Jedną z najważniejszych kwestii, jaką należy uwzględnić podczas poszukiwania powierzchni magazynowej, jest lokalizacja. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku, kiedy do pracy musi dojeżdżać większa liczba pracowników lub z magazynu odbywa się transport produktów do klientów. Biorąc pod uwagę tę drugą kwestię, wybierając dogodną lokalizację, można sporo zaoszczędzić na logistyce.

Powierzchnia magazynu i jego przystosowanie

Jedną z głównych kwestii podczas wyboru magazynu, oprócz samej lokalizacji, jest przede wszystkim powierzchnia. Ta powinna być dopasowana przede wszystkim do charakteru firmy. Zdarza się, że magazyny wykorzystywane są wyłącznie do przechowywania surowców potrzebnych do produkcji nowego asortymentu. Zdecydowanie częściej jednak występuje konieczność podziału powierzchni magazynowej na kilka części. W specjalnie przygotowanych przestrzeniach przechowywane są:

  • materiały wykorzystywane do produkcji,
  • gotowe produkty wychodzące z hali produkcyjnej.

Oprócz lokalizacji czy powierzchni magazynu, które oczywiście są bardzo ważne, warto uwzględnić dodatkowe udogodnienia. Wśród najważniejszych jest między innymi przystosowanie hali magazynowej do załadunku lub rozładunku. Jeżeli firma prowadzi dystrybucję własnych produktów, jest to bardzo ważna kwestia, której nie należy pomijać, ponieważ może mieć kluczowe znaczenie. Czas poświęcony niepotrzebnie na załadunek czy rozładunek w przypadku braku specjalnych podjazdów mógłby być wykorzystany na inne działania – wyjaśnia specjalista z firmy Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem Sp. z o.o..

Powierzchnia magazynowa na własność

W przypadku dużych przedsiębiorstw, które mają ugruntowaną pozycję na rynku, warto zastanowić się nad inwestycją we własną powierzchnię magazynową. Jest to zdecydowanie bardziej opłacalne rozwiązanie od wynajmu – zwłaszcza w przypadku dużego zapotrzebowania na miejsce potrzebne do produkcji. Mocno rozwinięte nowoczesne technologie sprawiają, że coraz częściej wybieranym rozwiązaniem są hale stalowe, których budowa trwa – w zależności od rozmiarów i specyfikacji – od kilku tygodni do kilku miesięcy. Może być ona realizowana niezależnie od pory roku, czy warunków, dlatego na inwestycję można zdecydować się praktycznie w każdej chwili. Jest to decyzja zdecydowanie korzystniejsza dla dużych firm, które normalnie musiałyby ponosić spore koszty z tytułu wynajmu magazynów.

Regulamin korzystania z serwisu