W jakich wnętrzach sprawdzi się sufit podwieszany?

Sufit podwieszany pozwala na zamaskowanie szpecących wnętrze elementów oraz obniżenie zbyt wysokiego stropu. Pozwala także uzyskać interesujące formy geometryczne oraz montaż oświetlenia, które podkreśla oryginalne uskoki i gzymsy. Odpowiada na potrzeby nowoczesnego budownictwa, pozwalając ukryć elementy instalacji i rur wentylacyjnych.
Gdzie można podwieszać sufit?
Sufit podwieszany może być z powodzeniem wykonywany w nowoczesnych domach jednorodzinnych. Na etapie budowy można zaplanować schemat rozłożenia rur wentylacyjnych i elementów instalacji, tak aby je estetycznie zamaskować. Na popularności zyskują sufity napinane, które wykonywane są z tkaniny poliestrowej lub folii PCV. W ten sposób można uzyskać wykończenie w wybranej kolorystyce o wysokim połysku lub w satynie i macie. W starych budynkach sufit podwieszany może być alternatywą dla kosztownej renowacji stropu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej obudowy można obniżyć pomieszczenie, ukryć niedoskonałości ścian oraz umieścić dodatkową warstwę izolacji pod stropem, co pozwoli podnieść ergonomię budynku. W firmach i nowoczesnych biurowcach sufit podwieszany wykonywany jest najczęściej z kasetonów. Pod konstrukcją obudowy ukrywane są zwykle okablowania do monitoringu i oświetlenia oraz kable do sieci internetowej.
Zalety sufitu podwieszanego
Jako główny atut obudowy stropu wykonawcy sufitów napinanych z firmy Hurst wskazują wysoki standard wykończenia wnętrz. Możliwość dopasowania konstrukcji sufitu napinanego do istniejących niedoskonałości pomieszczenia pozwala na szybką renowację wnętrza bez konieczności przeprowadzania brudnych robót tynkarskich. Elastyczny materiał może być naciągany nawet na skomplikowane konstrukcje, co pozwala na realizację projektów uwzględniających zróżnicowane formy geometryczne.
Stelaż sufitu podwieszanego wykonywany jest z profili stalowych, do których montowana może być tkanina poliestrowa, folia PCV, płyty kartonowo-gipsowe, kasetony, a także drewniane panele. Szeroki wybór standardu wykończenia jest szczególnie mocno doceniany przez projektantów wnętrz. Nieregularne formy lub jednolita struktura sufitu podwieszanego pozwala na dobranie odpowiedniego do pomieszczenia oświetlenia, które powinno zapewnić optymalne warunki dla domowników. W suficie podwieszanym można zamontować listwy LED lub reflektory i plafony licujące z płaszczyzną stropu, a odpowiednio rozplanowany schemat rozmieszczenia punktów świetlnych pozwala na podział pomieszczenia na strefy lub ekspozycję różnych elementów wykończenia wnętrza.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Studio AWMW Studio Architektury Wnętrz Marta Węzik
Biura projektów woj. wielkopolskie63-000 Środa Wielkopolska, Żwirki i Wigury
-
Art By Ann-Anna Wocial Aranżacja Wnętrz
Dekoracje, architektura wnętrz - usługi woj. mazowieckie05-300 Mińsk Mazowiecki, Kazikowskiego 12 lok. 1u
-
Decluttering Lidia Karbowska
Dekoracje, architektura wnętrz - artykuły woj. podlaskie18-106 Niewodnica Korycka, Piaskowa 13G