Szkło lakierowane w aranżacjach wnętrz. Przykłady zastosowań

Spis treści
- Szkło w aranżacji wnętrz – jakie wybrać?
- Alternatywne rodzaje szkła w aranżacji wnętrz
- Szkło lakierowane w aranżacjach wnętrz – zalety rozwiązania
Coraz częściej w nowoczesnych aranżacjach wnętrz pojawiają się szklane motywy w delikatnej lub dominującej formie. Szkło lakierowane wyróżnia się bowiem nie tylko niekwestionowaną estetyką, ale posiada także wiele praktycznych zalet. Szkło wpasuje się w praktycznie każdy wystrój wnętrza i nada mu niepowtarzalnego charakteru. Gdzie więc najczęściej wykorzystywane jest szkło lakierowane?
Szkło w aranżacji wnętrz – jakie wybrać?
Decydując się na aranżację wnętrza z użyciem szkła, należy zastanowić się nad wyborem między szkłem lakierowanym, gładkim, matowym a ornamentowym. W pierwszym przypadku producenci dbają o to, aby gama kolorystyczna była zróżnicowana i stwarzała szerokie możliwości aranżacyjne. Szkło lakierowane można zastosować na frontach szaf, witryn i drzwi przesuwnych, aby nadać całemu pomieszczeniu niepowtarzalnego wyrazu. Materiał ten świetnie współgra także z drewnem i płytami meblowymi. Lakierowane płytki można z powodzeniem stosować jako okładzinę ścienną. Ogromną zaletą takiego szkła jest szybki i łatwy montaż, podczas którego nie generują się dodatkowe zabrudzenia.
Alternatywne rodzaje szkła w aranżacji wnętrz
Nowoczesnym rozwiązaniem jest szkło satynowe, na którym refleksy świetlne są niewidoczne. Dzięki swojej gładkiej powierzchni nadaje wnętrzu wyrafinowanego stylu i luksusowego wyglądu. Na rynku dostępne jest również szkło ornamentowe, które wyróżnia się łagodnym, ponadczasowym designem. Jego zastosowanie dodaje wnętrzu paryskiego szyku i klasy. Charakterystyczną rzeczą jest w tym przypadku wzór z głęboko żłobionymi rombami, przypominającymi pikowaną tkaninę. Taki typ szkła najlepiej sprawdza się we frontach szaf przesuwnych i zagłówkach łóżek. Pozwala więc urozmaicić pomieszczenie i nadać mu wielowymiarowości. Dużą zaletą szkła ornamentowego jest także strukturalna powierzchnia wykończenia, która zapobiega odciskaniu się śladów palców.
Szkło lakierowane w aranżacjach wnętrz – zalety rozwiązania
Szkło lakierowane daje ogromne możliwości, dlatego można je wykorzystywać w mieszkaniu na wiele sposobów. Najczęściej umieszcza się je we frontach mebli lub w drzwiach przesuwnych, aby optycznie powiększyć pomieszczenie i ożywić aranżację. Mnogość form, jakie oferują producenci, tacy jak hurtownia szkła Colorimo oraz możliwości zastosowania szkła lakierowanego dają więc szanse na wykorzystanie go w wielu wnętrzach - nie tylko w kuchni lub łazience, ale także w sypialni, przedpokoju czy w salonie. Za pomocą paneli ze szkła można oddzielić od siebie różne strefy w mieszkaniu.
Szkło lakierowane ma jednak nie tylko zalety estetyczne, ale posiada również wiele praktycznych walorów. Przede wszystkim, materiał ten jest łatwy w utrzymaniu w czystości, odporny na działanie wody i tłuszczu oraz nie chłonie zapachów z zewnątrz, dzięki czemu idealnie nadaje się do łazienek i kuchni. Doskonale sprawdza się także w mieszkaniach alergików – na gładkiej powierzchni nie osadza się kurz i nie rozwijają się roztocza. Szkło, wbrew pozorom, to też bardzo trwały materiał, którego odporność na uszkodzenia mechaniczne jest duża. Aby zabezpieczyć szkło przed rozbiciem, można pokryć je specjalną folią, która sprawi, że po rozbiciu wszystkie jego kawałki zostaną w jednym miejscu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Adaja PPHU Adam Jęczmień
Żaluzje, rolety, markizy, moskitiery woj. dolnośląskie58-100 Świdnica, Ułańska 10
-
Pracownia Tkanin Beata Schwartz
Tkaniny dekoracyjne, firany, zasłony - usługi woj. mazowieckie02-620 Warszawa, Puławska 102
-
Żal-Color Jarosław Kapusta
Żaluzje, rolety, markizy, moskitiery woj. śląskie44-240 Żory, Osińska 32