Wpływ umeblowania na domową atmosferę

Dom lub mieszkanie jest miejscem, w którym spędzamy ogromną ilość czasu. Aby przyjemnie mieszkać i skutecznie odpoczywać, należy zadbać o wystrój wnętrz, który nie będzie krzykliwy, a przytulny i kojący. Na ogólny odbiór wnętrza składa się mnóstwo elementów, a jednym z najważniejszych jest umeblowanie. W jaki sposób umiejętny dobór mebli może nam pomóc osiągnąć domową atmosferę do relaksu?

Przytulny salon

Salon to bardzo istotne pomieszczenie, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu pracy, ale również przyjmujemy gości. Powinien być zaprojektowany w przyjazny sposób, a jednocześnie tętnić życiem. Na domową atmosferę wpływa dobór kolorystyki ścian, które powinny być utrzymane w delikatnych i ciepłych barwach, a także miła dla oka i praktyczna podłoga. Ciepła wnętrzu nadadzą dywany i odpowiednie dodatki. Jednak tym, co ma największy wpływ na domową atmosferę jest odpowiednie umeblowanie. Meble wypoczynkowe powinny być wygodne, komfortowe i utrzymane w miękkich formach oraz delikatnych barwach.  Sprawdzą się więc tutaj tapicerowane sofy i fotele, do których możemy dołączyć dekoracyjne, miękkie w dotyku poduszki i narzuty. Meble służące do przechowywania, takie jak komody czy meble systemowe powinny charakteryzować się wysublimowanym, ale nierzucającym się w oczy wzornictwem. Warto więc unikać krzykliwych kolorów i ostrych kształtów. Nie mniej ważne jest również oświetlenie, które powinno być miękkie i niewyraziste. Aby zapewnić sobie odpowiednie oświetlenie w salonie, które wpłynie na domową, przytulną atmosferę, można postawić na kilka rodzajów punktów świetlnych rozlokowanych w różnych częściach salonu. Piękne meble do salonu znajdziemy między innymi od dostawców takich jak Olimp Meble, których produkty znajdziemy w centrum handlowym Goja.

Domowa atmosfera w Twojej sypialni

Poza salonem, na wysłużony odpoczynek po ciężkim dniu udajemy się oczywiście do sypialni. Wiele osób lubi spędzać w niej także wolne dni, dlatego warto zadbać o jak najlepszą aranżację tego pomieszczenia. Domową i przytulną atmosferę w sypialni można osiągnąć niezależnie od metrażu. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się styl skandynawski, dzięki któremu możemy zyskać świetną przestrzeń do odpoczynku. W stylu tym króluje biel, a także naturalne, drewniane dodatki. Możemy więc postawić na drewniane meble – zarówno na łóżko, szafki nocne, jak i na komodę, a dodatkowo wybrać kolorowy fotel i wzorzyste dodatki. Nie możemy również zapominać o roślinach i akcesoriach, takich jak poduchy, narzuta czy dywaniki, które nadadzą wnętrzu oryginalnego wyglądu, a jednocześnie pomogą w uzyskaniu ciepłej, domowej atmosfery.

Regulamin korzystania z serwisu