Właściwości i zastosowanie szkła dekoracyjnego lacobel

Szkło jest jednym z najpiękniejszych materiałów wykorzystywanych współcześnie w aranżacji wnętrz. Choć większości z nas kojarzy się przede wszystkim z naczyniami i drobnymi elementami dekoracyjnymi, jego trwalsze odmiany z powodzeniem stosuje się w charakterze elementów wykończeniowych mebli, a nawet jako okładziny ścienne. Przyjrzyjmy się bliżej właściwościom szkła dekoracyjnego lacobel.

Czym jest szkło dekoracyjne lacobel?

Lacobel to jedna z odmian szkła gatunku float, charakteryzującego się idealnie gładką i pozbawioną zniekształceń powierzchnią – wyjaśnia ekspert z przedsiębiorstwa Alumex. Wspaniały efekt dekoracyjny szkła lacobel wynika z połączenia doskonałej gładkości z głębią koloru, jaki nadaje tafli specjalny lakier.

Szkło lacobel produkuje się poprzez łączenie co najmniej dwóch warstw za pomocą przejrzystej folii. Pokrycie tafli warstwą lakieru o dowolnej barwie sprawia, że staje się ono nieprzeźroczyste. W ten sposób zyskujemy szkło o wysokich walorach wizualnych, które wykorzystuje się głównie jako element wykończeniowy w produkcji mebli, ale nie tylko.

Bezpieczne szkło lacobel

Jak wspomnieliśmy wcześniej, każda tafla szkła lacobel zbudowana jest z co najmniej dwóch warstw sklejonych folią. Taki sposób łączenia sprawia, że tafla jest grubsza, a zarazem mocniejsza.

W efekcie szkło lacobel bardzo trudno uszkodzić, jednak nawet w przypadku mało prawdopodobnego stłuczenia, szkło nie rozsypie się na drobne kawałki, ale pozostanie na folii. Mamy tu więc do czynienia z sytuacją analogiczną do szyb samochodowych, gdzie zabezpieczenie przed ewentualnym skaleczeniem w razie wypadku działa na identycznej zasadzie.

Bezpieczne są również lakiery. Do barwienia szkła lacobel wykorzystuje się naturalne i zdrowe barwniki, które nie emitują żadnych szkodliwych związków chemicznych. Dzięki temu mieszkańcy domów, w których znajdują się elementy szklane, nie muszą obawiać się o swoje zdrowie. Warto tutaj wspomnieć, że kolor szkła lacobel jest odporny na działanie promieniowanie UV, w związku z czym nie blaknie nawet w przypadku ekspozycji na mocne światło słoneczne.

Zastosowania szkła dekoracyjnego lacobel

Początkowo szkło lacobel było wykorzystywane w kuchniach, jako okładzina ścian między ciągami górnych i dolnych szafek. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ szklana powierzchnia jest nie tylko piękna, ale też bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości. Do usunięcia tłustych zabrudzeń wystarczy wilgotna szmatka z odrobiną płynu do mycia naczyń. Dodatkową zaletą szkła dekoracyjnego lacobel w tym zastosowaniu jest fakt, że jest ono odporne na wysokie temperatury.

Wspaniałe walory estetyczne w połączeniu z dużą odpornością sprawiły, że szkło lacobel szybko znalazło drogę z kuchni do innych pomieszczeń mieszkalnych. Obecnie bardzo często stosowane jest na fronty szaf i szafek. Ze szkła lacobel wykonuje się także drzwi przesuwne, a nawet całe okładziny ścienne.

Lakierowane szkło dekoracyjne doskonale prezentuje się w łazienkach. W tych pomieszczeniach stosuje się je zarówno na okładziny, jak i w charakterze półek. Tutaj po raz kolejny sprawdza się ze względu na higienę. Szkło antybakteryjne lacobel zapobiega bowiem rozwojowi drobnoustrojów.

Choć szkło może sprawiać wrażenie chłodu, w przypadku lacobel mamy do czynienia z zupełnie odwrotną sytuacją. Dzięki możliwości wyboru tafli w dowolnym kolorze, za pomocą szkła możemy ożywić pomieszczenie, a połyskliwa powierzchnia dodatkowo je rozświetli i optycznie powiększy. Właśnie dlatego szkło lacobel stosowane jest jako element wykończeniowy mebli we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych, od kuchni i łazienek, przez salony, aż po sypialnie.

Regulamin korzystania z serwisu