Garderoba

Trzy elementy wyposażenia, które powinny znaleźć się w każdej garderobie

Garderoba to idealna przestrzeń do utrzymania porządku w ubraniach. Pozwala mieć w zasadzie wszystko na wyciągnięcie ręki, dzięki czemu oszczędza też Twój czas na poszukiwanie „zaginionych” spodni, jak to zwykle bywa w ciasnych szafkach. Jednak prawidłowe wyposażenie to klucz do jej dobrej funkcjonalności. Poznaj trzy elementy, których nie może zabraknąć w takim pomieszczeniu.

Po pierwsze – przechowywanie

Jak wiadomo, najważniejsze w garderobie jest miejsce do przechowywania. Stolarka na zamówienie najlepiej zagospodaruje każdą przestrzeń. Duże, pojemne szafy z wieszakami, półkami i szufladami pomieszczą wiele ubrań. Ale jeśli nie jest to możliwe, jest wiele innych rozwiązań, które możesz kupić i złożyć samodzielnie w domu.

Bardzo podstawową opcją dla małych garderób, które nie wymagają dużych konstrukcji lub szaf (a która jest zarówno prosta, jak i niedroga), jest powieszenie drążka pod sufitem lub kupienie prostego stojaka na ubrania. Pozwoli to na umieszczenie pod spodem butów, pudełek, koszy na bieliznę itd., a górną część można wykorzystać np. na montaż półek.

Po drugie – lustra

Trudno wyobrazić sobie ubranie się i nieprzejrzenie w lustrze. Garderoba musi być wyposażona najlepiej w duże lustra. Dobrym rozwiązaniem jest ich montaż w drzwiach przesuwnych szafy. Dzięki temu nie zajmują dodatkowej przestrzeni, a doskonale spełniają swoją funkcję. Poza tym lustra w garderobie to świetny sposób na optyczne powiększenie małego metrażu.

Przykładowo firma Świat Szkła specjalizuje się w produkcji elementów szklanych oraz luster na wymiar, które mogą zostać dopasowane do oczekiwań klienta oraz możliwości danego pomieszczenia. Pamiętaj, że najlepsze są te wykonane z wysokiej jakości szkła bezpiecznego. Ten rodzaj charakteryzuje się podwyższoną odpornością na uszkodzenia i nacisk oraz wytrzymałością na działanie skrajnych temperatur.

Po trzecie – oświetlenie

Dobrze wyposażona garderoba musi mieć także odpowiednie oświetlenie. Trudno wyobrazić sobie ubieranie się lub wyjmowanie czegoś z szafy w ciemnym pomieszczeniu. Dobrym rozwiązaniem jest także zarezerwowanie w tej przestrzeni kącika do makijażu, który musi mieć nie tylko bardzo dobre światło, ale także przejrzyste lustro. Aby to osiągnąć, wygodnie jest zbudować front ze szkłem na wymiar oraz z lampami światła białego nad i po jego bokach, na wysokości twarzy.

Najlepsze rozwiązania oświetleniowe do garderoby skupiają się wokół rozprowadzonych linii regulowanych reflektorów, które oświetlają każdy kąt. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie wpustów w szafie lub zakup taśm ze zintegrowanymi diodami LED.

Bez tych trzech elementów trudno wyobrazić sobie funkcjonalnie wyposażoną garderobę.

Regulamin korzystania z serwisu