pokój hotelowy

Trendy wnętrzarskie w hotelach 2021

Rok 2021 przyniósł wiele trendów wnętrzarskich, które skoncentrowały się przede wszystkim na praktycznej stronie różnorodnego rodzaju wyposażenia. Istotną rolę odegrał np. ruch „zero waste”, skupiający się na powtórnym wykorzystaniu surowców. Duże znaczenie przypisywano także wielofunkcyjności sprzętów. Jak podobne tendencje odbiły się na meblach hotelowych?

Lata 2020-2021 stanowią czas, w którym świat stanął przed obliczem pandemii koronawirusa. Rozprzestrzenienie się Covid-19 w zdecydowany sposób zmieniło naszą codzienność, co odbiło się także na trendach wnętrzarskich. Ludzie zaczęli przebywać więcej czasu w swoich domach i chcąc-nie chcąc, musieli je dostosować do nowych warunków życia. Praca, szkoła, a nawet spotkania towarzyskie należało przenieść w tryb zdalny. Lockdown zmusił nas do skupienia się na tym, jak wyglądają nasze cztery ściany i co zrobić, aby ten okres stał się bardziej „znośny”.

Wpływ trendów wnętrzarskich na wygląd mebli hotelowych 

Odmrożenie gospodarki skutkowało ponownym otwarciem się hoteli, jednak niektóre trendy wnętrzarskie z czasu lockdownu wywołały określony wpływ na wystrój podobnych placówek. Jednym z nich jest tzw. „powrót do natury”, czyli skupienie się na wyposażeniu pochodzącego z prawdziwych surowców i prostych kolorach. Subtelne akcenty „przyrodnicze”, np. w postaci zielonych kwiatów doniczkowych, przynosiły ulgę dla skołatanych nerwów w czasie pandemii, co wykorzystuje się i w takich wnętrzach. Z kolei meble hotelowe zwykle są zrobione z drewna.

Wyposażenie, które nie jest wykonane z naturalnego surowca, niezwykle dobrze imituje słoje i linie takiego materiału. Różnorodne okleiny produkuje się z wysokojakościowych tworzyw, z pewnością nieprzypominających tanich i nietrwałych okładzin. Inny, jednak powiązany trend to stawianie na ciemne, kontrastujące meble hotelowe – pomieszczenia, które są utrzymane w jasnych barwach doskonale pasują do drewna w przygaszonym brązie. Przedstawiciele firmy Mont-Plast z Łodzi podkreślają, że taki zabieg wprowadza nieco dynamiki do wnętrza.

Inne trendy wnętrzarskie we współczesnych hotelach 

Wiele współczesnych hoteli wykorzystuje wyposażenie, które nawiązuje do stylistyki dawnych lat. W takich aranżacjach przeważają proste, estetyczne formy, nadające wnętrzu przytulności. Ważną rolę odgrywa również funkcjonalność wykorzystywanych sprzętów – meble hotelowe powinny zapewniać ich użytkownikom maksymalny komfort, a żeby było to możliwe, stosuje się m.in. inteligentne systemy przechowywania i materace, które dostosowują się do kształtu kręgosłupa.

Regulamin korzystania z serwisu