Sztuczne drzewka i krzewy jako element aranżacji wnętrz

Kwiaty i różnego rodzaju zielone elementy dekoracyjne wnętrz to w naszej kulturze oczywistość. Dodają one przestrzeni życia, są w stanie zamaskować czy upiększyć każdy, nawet najmniej ustawny kąt. Mają też jednak swoje wymagania: muszą otrzymać odpowiednią ilość światła, wody i składników odżywczych. A co jeśli w naszym mieszkaniu nie ma dogodnych warunków, lub zupełnie nie mamy czasu na pielęgnowanie ich, albo często wyjeżdżamy na dłużej?

Estetyka

Wtedy bardzo dobrym rozwiązaniem mogą się okazać sztuczne rośliny doniczkowe, drzewka i krzewy. Zapewne wielu z nas uniosło teraz brew ze zdziwienia. Czy to przypadkiem nie kojarzy się z kiczem? Może jeszcze parę lat temu – owszem, ale dzisiejsza dostępność różnego rodzaju tworzyw i materiałów sprawia, że są one nie do odróżnienia od roślin żywych. Wystarczy zajrzeć na stronę firmy Erena – jednego z renomowanych importerów sztucznych kwiatów, żeby się przekonać, jak szeroki mamy tutaj wybór i jak naturalnie wyglądają oferowane tutaj rośliny.

Na pewno będą wyglądać bardziej elegancko, niż kwiaty żywe, z którymi nie umiemy się obchodzić. Nie ma nic eleganckiego i estetycznego, w roślinach doniczkowych z żółknącymi czy zaatakowanymi przez choroby liśćmi.

Praktyczność

Jedną z największych zalet sztucznych kwiatów jest ich bardzo duża trwałość. Będą ładnie wyglądać przez wiele miesięcy, a nawet lat nie tylko we wnętrzach, ale również na zewnątrz, na przykład na balkonach czy tarasach, w mrozie, deszczu, wietrze czy niskiej lub bardzo wysokiej temperaturze.

W niektórych miejscach nie ma szans na hodowanie prawdziwych roślin, szczególnie w miejscach ciemnych, czy w nieogrzewanych pomieszczeniach, w których zimą panuje zbyt niska temperatura dla prawdziwych roślin. Już nie wspominając o tym, że większość z nas nie ma po prostu czasu na pamiętanie o podlewaniu czy innych zabiegach pielęgnacyjnych. A jest to już zupełnie niemożliwe, kiedy mamy pracę związaną z częstymi wyjazdami.

Na koniec warto wspomnieć o alergikach, którzy mają uczulenia na różne substancje produkowane przez rośliny. Mogą to być pyłki, substancje eteryczne czy specyficzne składniki soku z liści. Czasami możemy nawet do końca nie wiedzieć, co sprawia, że tak źle czujemy się w danym wnętrzu, a powodem będą właśnie rośliny. Sztuczne kwiaty doniczkowe czy bukiet sztucznych kwiatów w wazonie na stole będą pięknie się prezentować, dodadzą elegancji wnętrzu i nie będą wywoływać nieprzyjemnych uczuleń.

Regulamin korzystania z serwisu