Szklane wyroby w aranzacji wnętrz balustrady szklane

Szklane wyroby w aranżacji wnętrz. Walory estetyczne i użytkowe

Przeszklone wnętrza mają w sobie urok, jaki nie posiadają żadne inne aranżacje – wypełnia je światło i przejrzystość, dzięki której wszystko wydaje się pełniejsze życia. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z balustradami, panelami kuchennymi czy drzwiami w stylu loftowym, każda instalacja jest na swój sposób wyjątkowa. Którą z nich wybrać do własnego mieszkania?

Szkło coraz częściej wykorzystuje się nie tylko w industrialnie urządzonych apartamentach, ale i w nowoczesnych wnętrzach. To uniwersalny materiał: można go łączyć m.in. z drewnem bądź metalem, tworząc ciekawe i nieprzeciętne aranżacje. Jedynym, czego tutaj potrzebujemy jest odrobina kreatywności oraz niestandardowego podejścia. Warto zatem pozostawić za sobą swoją „strefę komfortu” i zastanowić się nad nowym, estetycznym, a jednocześnie wygodnym zastosowaniem szkła w wybranych poniżej instalacjach.

Szklane balustrady, panele kuchenne i drzwi loftowe 

Jasne mieszkanie sprawia, że o wiele chętniej budzimy się rano do życia. W pełni rozumieją to projektanci szklanych balustrad, które łączą w sobie piękno i funkcjonalność. Z jednej strony pozwalają na swobodne przemieszczanie się światła, z drugiej zabezpieczają schody i chronią domowników przed ewentualnym upadkiem. Dodatkowa zaleta tego rozwiązania polega na optycznym powiększeniu pomieszczenia, czego na pewno potrzebują nieco mniejsze pokoje. Podobna iluzja sprawdzi się też w industrialnych aranżacjach, doceniających przestronność.

Ze szklanych wyrobów, które cieszą się szczególną popularnością we wnętrzach wyróżniają się także panele kuchenne – zamieszcza się je między blatem a górnymi szafkami, zabezpieczając tym samym ścianę przed tłustymi czy barwnymi zabrudzeniami. Błyszcząca się powierzchnia rozświetla pomieszczenie, nawet, jeśli znajduje się po bardziej zaciemnionej stronie budynku. Ostatnią propozycją mogą być drzwi loftowe (znajdujące się np. w ofercie firmy Exclusive Glass działającej w Łomży), których forma zachwyca nie tylko w industrialnych aranżacjach.

Jakie inne wyroby ze szkła warto wyróżnić? 

Ponadczasowym „klasykiem” pozostają w pełni przeszklone kabiny prysznicowe – ich główną zaletą (poza, rzecz jasna, walorami estetycznymi) jest łatwa pielęgnacja. Proste, gładkie ścianki ochraniające natrysk sprawiają, że da się je niemal natychmiast wyczyścić. Warto pamiętać o regularnym ścieraniu wody po kąpieli, jednak regularne porządki powinny zapobiec wszelkim zaciekom. Na korzyść tego rozwiązania przemawia też możliwość dostosowania instalacji do pomieszczenia o nieregularnym kształcie.

Regulamin korzystania z serwisu