Wygodne łóżko do sypialni

Wygodne łóżko w sypialni – gwarancja spokojnego snu i relaksu

Czy wiesz, że łóżko to najczęściej używany mebel w domu? Nie da się ukryć, że to niezwykle przyjemny element wyposażenia, dzięki któremu szybko się zrelaksujesz i nabierzesz sił. Biorąc pod uwagę fakt, że przesypiamy około 20 lat swojego życia, warto zainwestować w wygodne i nowoczesne łóżko. Czym się kierować przy jego zakupie?

Wygodne łóżko w sypialni – czyli jakie?

Przy zakupie łóżka do sypialni w pierwszej kolejności musisz wziąć pod uwagę jego rodzaj. Producenci oferują łóżka jedno i dwuosobowe, zależnie od indywidualnych preferencji i sytuacji życiowej.

W przypadku potocznie zwanych łóżek małżeńskich doskonale się sprawdzają meble o wymiarach 160 × 200 cm, 180 × 200 cm i większe. Zapewniają największy komfort dla dwóch osób, gdyż powierzchnia do spania dla jednego domownika powinna mieć nie mniej niż około 80 cm. To właściwa przestrzeń do zajęcia wygodnej pozycji ciała w trakcie snu lub drzemki.

Kolejna kwestia dotyczy stelaża i materaca. To one odpowiadają za solidne podparcie dla kręgosłupa i jakość snu. Podczas wyboru stelaża zwróć uwagę na materiał i gęstość rozmieszczenia listewek. Im mniejsze odstępy między nimi, tym lepiej. Materac nie będzie ulegał odkształceniu i przemieszczaniu w trakcie nocnej regeneracji. Producenci oferują różne rodzaje stelaży – w tym regulowane, nieregulowane, a nawet elektryczne. Warto więc dokładnie zapoznać się z odmianami tego elementu.

Wygodne łóżko do sypialni musi mieć również jak najlepiej dopasowany materac. Każdy powinien wybrać go według własnych oczekiwań. Piankowe, kieszeniowe czy bonnelowe, różnią się twardością i budową. Materac należy dopasować do wagi i wzrostu. Coraz większą popularnością cieszą się materace medyczne i ortopedyczne, które mają pozytywny wpływ na kręgosłup i całą postawę.

O czym jeszcze należy pamiętać przy zakupie łóżka?

Funkcjonalność i wygoda są najważniejsze, warto jednak zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia. Pomysłowe schowki i pojemniki na pościel zapewnią oszczędność przestrzeni i wygodny system przechowywania.

Niezwykle ważna jest też estetyka i kolorystyka łóżka. Stylowe, eleganckie i miłe dla oka będzie zawsze kojarzyło się z przytulnym miejscem. Odcienie beżów, pastele, klasyczna biel i czerń, mocno nasycone akcenty kolorystyczne – wybór należy do Ciebie!

Pamiętaj też, by zakupów dokonać w sprawdzonym renomowanym sklepie, takim jak Meble WÓJCIK, który oferuje wiele modeli łóżek. Dzięki temu wybierzesz odpowiedni mebel, dopasowany do własnych oczekiwań i preferencji.

Regulamin korzystania z serwisu