Łóżko kolonialne. Wygoda dla Twojej sypialni

Łóżko stanowi jeden z najważniejszych mebli w naszym domu. W łóżku spędzamy bowiem dużą część naszego życia, to w nim odpoczywamy i zbieramy siły na kolejny dzień. Warto więc wybrać takie, które spełni wszystkie nasze oczekiwania – zarówno te estetyczne, jak i praktyczne. Doskonałym rozwiązaniem może być łóżko kolonialne. Dlaczego?

Zalety łóżek kolonialnych

Meble kolonialne posiadają wiele zalet. Sprowadzone na stary kontynent przez brytyjskich urzędników setki lat temu z Indii nieustannie cieszą się dużą popularnością. Łóżka kolonialne idealnie łączą ze sobą wygodę i funkcjonalność. Jeśli dodamy do nich jeszcze odpowiedni dla nas materac, możemy być pewni, że nasz sen będzie spokojny przez wiele lat.

Łóżka kolonialne wyróżniają się nie tylko wyjątkowym wyglądem, ale również wysokim stopniem trwałości, a to wszystko dzięki doskonałej jakości materiałów oraz tradycyjnemu indyjskiemu rzemiosłu. Bardzo często ramy łóżek, sprowadzanych z Indii, są przepięknie zdobione przy wykorzystaniu tradycyjnych metod ręcznego rzemiosła. Każde łóżko zatem, nawet jeśli wzór rzeźbień się powtarza, będzie jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne.

Łóżko kolonialne na miarę potrzeb

Indyjscy artyści-rzemieślnicy do produkcji ram łóżek najczęściej wykorzystują takie materiały jak lite drewno akacjowe, palisandrowe czy drewno mangowca. W zależności od naszych potrzeb i planowanego wystroju sypialni, możemy więc wybierać pomiędzy różnymi odcieniami drewna oraz różnym jego usłojeniem. Łóżka z palisandru i akacji indyjskiej dzięki swojej ciemniejszej barwie nadadzą sypialni eleganckiego charakteru i jednocześnie wniosą do niej spokój, który tak bardzo sprzyja naszemu relaksowi.

Jeśli wybierzemy do tego model z baldachimem, wówczas zapewnimy sobie komfortowy i spokojny sen, zarówno w ciągu nocy, jak i podczas drzemki w trakcie męczącego dnia. Rola baldachimu nie opiera się bowiem wyłącznie na walorach estetycznych. Baldachim pozwala nam na odcięcie się od otaczającego świata i skupienie już tylko na odpoczynku i relaksie – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Meble Świata, która specjalizuje się w bezpośrednim imporcie oraz sprzedaży mebli kolonialnych.

Ponadto drewno akacji indyjskiej wyróżnia się niespotykanym ułożeniem słojów, co dodatkowo wpływa na atrakcyjność tego materiału.

Łóżko kolonialne zaś wykonane z drzewa mangowca idealnie sprawdzi się w sypialniach o jasnych i prostych aranżacjach. Drewno mangowca charakteryzuje się bowiem jasnym i ciepłym odcieniem, który wnosi do pomieszczenia energię, podobną do tej, którą przynoszą ze sobą promienie słońca.

Gdzie kupić łóżko kolonialne?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ofert. Łóżka kolonialne stanowią jednak produkt, który znacznie wyróżnia się od tych powszechnie dostępnych. Jeśli więc decydujesz się na zakup oryginalnego łóżka kolonialnego, to musi ono być wykonane w Indiach przez tamtejszych artystów-rzemieślników. Nie daj się oszukać reklamom.

Gdzie zatem można znaleźć dobre i uczciwe oferty? Odpowiedź jest prosta – w Internecie. Pamiętaj tylko o tym, aby dokładnie sprawdzić wybraną firmę. Zwróć uwagę na opisy produktów, a w razie jakichkolwiek pytań – kontaktuj się z przedstawicielem. Wybór łóżka to decyzja na wiele lat, musi być ona dobra, najlepsza!

Warto także zwrócić uwagę na to, czy dana firma/sklep ma również siedzibę stacjonarną. Jeśli ma, to wówczas możemy, o ile jest to możliwe, zobaczyć łóżko na żywo. Jeśli nie, to na pewno mamy dodatkowy argument, który przemawia za wiarygodnością oraz poziomem doświadczenia danego przedsiębiorstwa.

Zdecydowanie warto także sprawdzić opinie innych użytkowników, którzy już korzystali z usług wybranej przez nas firmy. Obecnie internauci bardzo chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami.

Regulamin korzystania z serwisu