Łóżka sosnowe idealne do sypialni

Łóżko to podstawowe wyposażenie w każdej sypialni. To właśnie w nim śpimy, odpoczywamy po ciężkim dniu czy oglądamy wieczorem telewizję. Przy zakupie idealnego łóżka powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego wymiary, stelaż czy materac, ale również materiał, z jakiego jest wykonany. Sosnowe łóżko to idealny wybór dla osób, którym zależy na wytrzymałości i trwałości.

Zalety łóżek sosnowych

Łóżka wykonane z drewna sosnowego to najbardziej naturalne, bezpieczne, jak i solidne rozwiązanie. Łóżka wykonane z litego drewna to gwarancja wysokiej trwałości.

Drewno sosnowe to wdzięczny surowiec, który ma właściwości elektrostatyczne, dzięki czemu jest to idealny wybór dla alergików. Poza tym drewno to jest twarde, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Takie łóżko z pewnością posłuży nam przez długie lata – dowiadujemy się w rozmowie z producentem najwyższej jakości wyrobów drewnianych – stolarnią RakDrew.

W sytuacji, gdy zauważymy na drewnie zarysowanie, wystarczy wówczas wziąć kawałek papieru ściernego oraz oleju lub wosku – mebel będzie znów wyglądał jak nowy. Łóżka wykonane z drewna sosnowego posiadają widoczne słoje na drewnie, które pięknie wpasują się we wnętrza rustykalne i klasyczne. Będą prezentować się stylowo i elegancko oraz dobrze podkreślą minimalistyczny charakter wnętrza.

Na co zwracać uwagę przy wyborze łóżka?

Przy wyborze łóżka zwróćmy uwagę na jego konstrukcję. Im bardziej solidna i masywna, tym mamy większą pewność, że mebel będzie nam służył latami. Bardzo istotne jest, aby nogi oraz boki łóżka były grube oraz wytrzymałe. Kolejną kwestią jest rozmiar łóżka. Dla dziecka lub singla wystarczy łóżko o wielkości 90×200 cm. Łóżko małżeńskie dla małych sypialni zapewniające komfortowy wypoczynek to 140×200 cm. Najbardziej popularnym rozmiarem łóżka do sypialni dwuosobowej jest łóżko o wymiarach 160×200 cm. Do wybranego przez nas łóżka dobierzmy wygodny materac o dobrej przepuszczalności powietrza, odporności na powstawanie trwałych odgnieceń oraz elastyczności. Właściwy materac powinien być dobrany indywidualnie ze względu na wiek, wagę i wzrost czy stan zdrowia, szczególnie zwróćmy uwagę, czy mamy jakieś problemy z kręgosłupem. Jeżeli mowa o materiale, łóżko sosnowe będzie najlepszym wyborem. Sosna to drewno naturalne i ekologiczne, idealne dla alergików, gdyż nie przyciąga kurzu, dodatkowo drewno stwarza bardzo przytulny klimat w naszej sypialni. Łóżko wykonane z drewna to gwarancja zdrowego snu, ponieważ materiał ten nie wywołuje uczulenia. Pamiętajmy, aby podczas zakupu zwracać uwagę na jakość drewna oraz staranność wykonania mebla.

Regulamin korzystania z serwisu