koldra-welniana

Kołdry wełniane – wygoda w każdej sypialni

Fakt, iż sen jest nam potrzebny, nie budzi wątpliwości. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak istotne znaczenie ma jego jakość dla naszego zdrowia. Dobry sen to regeneracja ciała i umysłu, lepsze samopoczucie, więcej energii, ale także wzmocnienie odporności. Dlatego warto zadbać o wygodę w sypialni, czego ważnym elementem jest odpowiednia kołdra. Jakie są zalety kołdry wełnianej?

Z korzyścią dla zdrowia

Wełna, jako materiał naturalny, jest przyjazna dla zdrowia. Posiada wyjątkowe właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu zachowuje ciepło w chłodne dni, ale równocześnie nie nagrzewa się przy wyższych temperaturach. Oprócz tego unikalna struktura wełny sprawia, że wykonane z niej kołdry umożliwiają przepływ powietrza i pozwalają skórze oddychać. Kołdra wełniana tworzy więc nie tylko optymalne dla organizmu warunki termiczne, ale także sprawia, że jest on odpowiednio dotleniony, dzięki czemu pozwala się w pełni zregenerować podczas snu. Ważną zaletą kołder wełnianych jest fakt, że zapobiegają one osadzaniu się roztoczy kurzu. Dzięki temu jest to produkt polecany dla alergików, z wyjątkiem osób cierpiących na alergię na wełnę, która zdarza się jednak o wiele rzadziej, niż uczulenie na kurz. Ponadto dzięki specjalnej strukturze włókien wełnianych, kołdry tego rodzaju wpływają korzystnie na krążenie, redukując napięcie mięśniowe, a nawet przyczyniając się do łagodzenia dolegliwości bólowych związanych np. ze schorzeniami reumatycznymi czy występowaniem nerwobóli.

Wygodny sen

Dobry sen zależy nie tylko od prozdrowotnych właściwości kołdry – powinna być ona również w pełni wygodna i zapewniać komfort śpiącej osobie. W przypadku kołdry wełnianej istotne znaczenie w tym kontekście ma wspomniana wcześniej naturalna termoregulacja. Komfort termiczny ma niebagatelne znaczenie dla komfortu w czasie snu – kiedy jest zimno, kołdra wełniana gwarantuje ciepło, natomiast w upalne dni nie przegrzewa się i zapobiega poceniu. Warto przy tym zaznaczyć, że wełna jest higroskopijna, czyli bardzo dobrze pochłania wilgoć. Akumulacja pary wodnej oznacza w praktyce, iż kołdra nie stanie się mokra, nawet w ciepłe dni zapewniając wysoki komfort w trakcie snu. Kołdry wełniane są przyjemnie miękkie i suche w dotyku, a także nie odkształcają się. Ponieważ wełna skutecznie eliminuje jony dodatnie, gwarantuje komfort na najwyższym poziomie i umożliwia pełną regenerację podczas snu. Warto przy tym wybierać oryginalne produkty wykonane z naturalnej wełny, jakie oferuje np. firma Runo. Tego rodzaju kołdry zapewnią zdrowy i spokojny sen, przynosząc ukojenie ciału, jak i duszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu