Z jakich elementów powinno się składać umeblowanie sypialni

Wszyscy znamy porzekadło: „Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”, ale to tylko pół prawdy! Dziś można śmiało powiedzieć, że jak sobie urządzisz sypialnię, tak się wyśpisz, a jak się wyśpisz, taki będziesz mieć dzień. Dlatego warto zapewnić sobie odpowiednią ilość snu w możliwie najlepszych warunkach. Co musi znaleźć się w sypialni, aby zapewniała komfortowy wypoczynek?

Sercem sypialni jest łóżko!

Bez dwóch zdań. Nie sposób mówić o sypialni bez łóżka. Wybór tego mebla powinien być przemyślany, a najlepiej każdy model przetestować, aby określić, czy odpowiadają nam: rozmiar, miękkość, sprężystość; czy pojemniki do przechowywania pościeli są wystarczająco duże i czy materiały, z których wykonano mebel, są wysokiej jakości. W łóżku spędzamy jedną trzecią życia, więc nie warto na nim oszczędzać!

Wybór łóżka jest zawsze najtrudniejszy – mówi specjalista z Bonus 33 Meble.Niestety, często decyzje dyktowane wyłącznie ceną się nie sprawdzają. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. Wszelkie niedoróbki, jak np. niedokładne spasowanie elementów, wykluczają dany mebel – w miarę użytkowania wady będą się pogłębiać, aż dojdzie do uszkodzenia, a brak łóżka to poważny problem.

Co oprócz łóżka musi znaleźć się w sypialni?

Aby spędzać czas w sypialni prawdziwie komfortowo, będziemy potrzebowali czegoś więcej niż tylko wygodnego łóżka. Kolejnym dużym meblem, który sprzyja sypialnianej wygodzie, jest szafa.

W zależności od tego, czy nasze pomieszczenie sypialne jest jednocześnie garderobą, czy też wyłącznie tam śpimy, a ubrania przechowujemy gdzie indziej, będziemy potrzebowali różnych szaf. Niemniej w obu sytuacjach będzie ona służyła do przechowywania bielizny pościelowej, piżam czy szlafroków – czyli tego wszystkiego, po co sięgamy, układając się do snu lub zaczynając dzień.

Kolejny element, bez którego nie sposób wyobrazić sobie wieczorne wyciszenie, to stolik nocny. Dzięki niemu mamy pod ręką to, czego potrzebujemy wieczorem, o poranku lub po niespodziewanym przebudzeniu w środku nocy. Szklanka wody, gazeta czy ulubiona książka – stolik to miejsce na to, z czego lubimy korzystać lub czego potrzebujemy w sennej porze doby.

Ostatnia nieodzowna rzecz to lampka – jedna lub kilka, w zależności od upodobań. Z pewnością przydaje się światło na nocnym stoliku, zwłaszcza gdy lubimy czytać przed snem. Może to być także lampa stojąca albo kinkiet. Liczne źródła światła, szczególnie miękkiego i rozproszonego, pozwalają zbudować w sypialni odpowiednią wyciszającą i intymną atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu