Dlaczego warto wybrać łóżko drewniane?

Choć wybór mebli do domu czy mieszkania jest z reguły bardzo przyjemnym zadaniem, rozmaitość dostępnych rozwiązań może niekiedy wprowadzić w zakłopotanie. Na rynku meblarskim znajdziemy nie tylko klasyczne meble drewniane, ale też szeroką gamę sprzętów wykonanych np. z metalu czy tworzyw sztucznych. Dlaczego urządzając sypialnię warto zdecydować się jednak na drewno?

Nie bez powodu drewno jest podstawowym, najważniejszym i najpopularniejszym z surowców wykorzystywanych w stolarce – mówi specjalista z firmy Meble Sosnowe STar. Drewno jest materiałem łatwo dostępnym, a dzięki temu niedrogim, trwałym i wytrzymałym, łatwym w obróbce, a dodatkowo naturalnym, czyli zdrowym.

Solidne łóżko na lata

Meble nie należą do przedmiotów, które kupujemy często i chętnie wymieniamy. Wybierając wyposażenie domu zazwyczaj zakładamy, że sprzęty posłużą nam przynajmniej przez kilka lat. W związku z powyższym, zawsze warto rozglądać się za trwałymi meblami, wykonanymi solidnie i z porządnych jakościowo materiałów.

Rozsądny wybór i kierowanie się jakością jest szczególnie ważne w przypadku mocno eksploatowanych mebli, do których niewątpliwie należy zaliczyć łóżko. Właśnie w nim spędzamy kilka godzin każdego dnia, warto więc zainwestować w takie o solidnej podstawie, która zapewni wygodę, stabilność i poczucie bezpieczeństwa.

W trakcie wieloletniego używania łóżko nie tylko co noc dźwiga ciężar naszych ciał, ale znosi także rozmaite przemeblowania i przeprowadzki. Aby mieć pewność, że konstrukcja mebla pozostanie nienaruszona przez bardzo długi czas, warto sięgnąć właśnie po łóżko z drewna.

Drewniane łóżko dla każdego

Łóżka na metalowych ramach mogą przywodzić na myśl prycze wojskowe lub szpitalne, z kolei te wykonane z płyty MDF nie cechują się szczególną odpornością. W porównaniu z nimi, łóżka drewniane nie tylko gwarantują wysoką jakość, ale też szerokie możliwości aranżacyjne.

Sypialnie z drewna mogą oczywiście być stylizowane i to zarówno na typowo wiejskie, jak i klasyczne, czy nawet kolonialne. Najczęściej jednak proste ramy z drewna zachowują uniwersalny charakter, doskonale wpasowując się w każde wnętrze. W ofercie dobrych producentów mebli znajdziemy drewniane łóżka małżeńskie, jak również łóżka piętrowe lub ze skrzynią, projektowane z myślą o pokojach młodzieżowych oraz dziecięcych.

Zdrowa atmosfera w sypialni

Jak wspomnieliśmy wcześniej, drewno jest surowcem w pełni naturalnym, co nie pozostaje bez wpływu na właściwości wykonanych z niego przedmiotów. Meble drewniane wprowadzają do pomieszczeń zdrową atmosferę, są bezpieczne dla użytkowników, a w przypadku gatunków mocno żywicznych, możemy dodatkowo liczyć na przepełnienie wnętrza przyjemnym zapachem lasu.

Kolejną ważną cechą łóżek drewnianych jest łatwość pielęgnacji. Do utrzymania w czystości takiego mebla, jego powierzchnię wystarczy od czasu do czasu przecierać lekko wilgotną lub całkiem suchą ściereczką. Co ciekawe, meble wykonane z drewna sosnowego wykazują właściwości antystatyczne, co oznacza, że nie przyciągają kurzu, a zatem są świetną propozycją dla osób zmagających się z alergiami.

Kupując łóżko warto pamiętać także o konieczności wyboru dobrego materaca. Nawet najlepsza podstawa będzie bezużyteczna, jeżeli nie zadbamy o wygodny materac o odpowiedniej twardości.

Regulamin korzystania z serwisu