elastyczny stelaż pod materac

Dlaczego warto wybrać elastyczny stelaż pod materac?

Odpowiednio dobrany materac zapewnia zdrowy sen. Pamiętaj jednak, że to akcesorium musi być zestawione z dobrym stelażem. Stelaż łóżkowy wzmacnia konstrukcję łóżka, znacząco podnosi komfort i jakość wypoczynku. Powinien być dopasowany do ramy i rodzaju używanego materaca, głównie ze względu na jego stopień twardości. W ostatnim czasie na popularności zyskały stelaże elastyczne. Sprawdź dlaczego!

Czym charakteryzuje się stelaż elastyczny?

Stelaż elastyczny składa się z ramy oraz listewek mocowanych w specjalnych kieszonkach, na ogół z tworzywa. Ich konstrukcja pozwala na uginanie się całości pod wpływem ciężaru ciała, a także, w niektórych przypadkach, na regulowanie twardości. Dokonanie właściwego wyboru w tym zakresie pozwala na optymalizację komfortu spania oraz dłuższe użytkowanie materaca, z uwagi na jego prawidłowe podparcie.

Listwy stelażu elastycznego są nieco cieńsze i węższe niż w pozostałych rodzajach stelaży, a mimo to, jest on niezwykle mocny i wytrzymały. Wynika to ze sposobu jego produkowania – składa się on ze sklejonych, wygiętych na gorąco kilku warstw drewna, mocowanych na ramie. Jak wskazują specjaliści z firmy Salon Snu, jest on dzięki temu mniej podatny na pęknięcia oraz złamania, cechuje się dużą sprężystością.  

Dlaczego stelaż elastyczny to dobry wybór?

Stelaż elastyczny umożliwia rozłożenie stopnia twardości na całej powierzchni łóżka. Podczas snu w pozycji na plecach oraz na boku kręgosłup utrzymywany jest w neutralnej postawie, a materac niejako kopiuje kształt ciała. Nie uciska on na mięśnie i stawy, nie powoduje sztywności mięśni. W odpowiednich miejscach usztywnia on lub zmiękcza wybrane fragmenty materaca i utrzymuje kręgosłup we właściwej, zdrowej pozycji.

Stelaż elastyczny nieustannie pracuje i ugina się pod ciężarem użytkownika, przez co sprawia, że materac nie ulega deformacji i zniszczeniu. Przedłuża zatem jego żywotność, bez względu na to, czy jest to materac kieszeniowy, piankowy czy lateksowy. Co więcej, element ten stabilizuje również materac w ramie łóżka i odciąża powierzchnię materaca, zapewnia właściwą wentylację pod łóżkiem i wewnątrz wkładu materaca, co ma szczególne znaczenie dla osób cierpiących na alergię.

Przed ostateczną decyzją warto rozważyć takie cechy stelaża jak gęstość ułożenia listewek oraz jego dobór do wagi użytkownika. Dobry stelaż jest gęsto żebrowany, to zapewnia wysoką odporność na nacisk. Aby zapewnił wysoki komfort wypoczynku, nie powinien skrzypieć. Z tego powodu optymalne są gumowe lub plastikowe łączenia listewek z ramą łóżka.

Regulamin korzystania z serwisu