schody dywanowe z oswietleniem led

Schody dywanowe z oświetleniem LED

W domach piętrowych wygląd schodów planuje się już na etapie powstawania budynku. Jest to bardzo ważne, bo trzeba dostosować do nich wybraną przestrzeń. Obecnie możliwy jest wybór schodów różniących się od siebie między innymi pod względem formy i wykorzystanych materiałów. Przykładem jest konstrukcja dywanowa wyposażona w oświetlenie LED. Czym się ona charakteryzuje?

Co wyróżnia schody dywanowe?

Schody mogą różnić się od siebie między innymi pod względem konstrukcji, dlatego łatwo dopasować je do dowolnej aranżacji. Mogą być na przykład proste, kręte czy dwubiegowe. Szczególnym rodzajem są schody dywanowe. Kraków jest jednym z miast, w których działają specjaliści oferujący takie konstrukcje.

Schody te wzięły swą nazwę od tego, że wyglądem przypominają rozłożony dywan. Wyróżniają się tym, że są samonośne, co znaczy, że opiera się je na drewnianej lub metalowej konstrukcji. Ograniczenie użycia materiałów wpływa na minimalistyczny wygląd tego elementu budynku. Są atrakcyjne wizualnie, dlatego mogą spełniać funkcję nie tylko praktyczną, ale również estetyczną. Ze względu na dosyć duże rozmiary umieszcza się je głównie w większych pomieszczeniach.

Zalety schodów dywanowych

W przypadku schodów dywanowych niewątpliwie rzuca się w oczy ich niebanalna estetyka. Są nowoczesnym rozwiązaniem, które można dopasować do wielu wnętrz i aranżacji. Konstrukcja sprawia wrażenie lekkiej, ale dobrze wykonane schody charakteryzują się wysoką nośnością i solidnością. Co więcej, dobrze komponują się one ze szkłem, które również kojarzy się z nowoczesnym wystrojem. Drewniane schody dywanowe można wyposażyć także w oświetlenie LED, co zwiększy nie tylko ich atrakcyjność wizualną, ale też funkcjonalność.

Dlaczego warto zdecydować się na oświetlenie LED przy schodach?

Dla tych, którzy szczególnie zwracają uwagę na estetykę schodów, ciekawym urozmaiceniem będzie zamontowanie przy nich oświetlenia LED. Poza aspektem wizualnym jest to też rozwiązanie bardzo praktyczne.

Oświetlenie zapewni bezpieczne przemieszczanie się schodami nawet po ciemku, a jest ono na tyle dyskretne, że nie będzie przeszkadzało innym domownikom – wyjaśnia pracownik krakowskiej firmy Jończyk Parkiety.

Zaletą oświetlenia LED jest również energooszczędność, która przekłada się na niższe rachunki za prąd. Poza tym, modele lamp dostępne na rynku są zwykle łatwe w obsłudze, niektóre z nich można także zaprogramować w taki sposób, aby włączały się i wyłączały o określonej godzinie. Nowoczesne rozwiązania charakteryzuje funkcjonalność, estetyka oraz ekologiczne podejście. Tak jest również w przypadku schodów dywanowych z oświetleniem LED. Niewątpliwie warto zastanowić się nad ich wyborem podczas planowania aranżacji swojego domu.

Regulamin korzystania z serwisu