Jak wybrać idealną fototapetę do salonu?

Fototapeta to popularny element wystroju ścian. Dziś, dzięki dobrze rozwiniętemu drukowi cyfrowemu, możemy mieć praktycznie dowolny wzór w niesamowitej jakości, który stanie się ozdobą domu. Jaka fototapeta będzie pasowała do salonu? Czym się kierować podczas wyboru idealnej fototapety do tego pomieszczenia? Podpowiadamy, jak dzięki fototapecie uprzyjemnić sobie salonowy relaks.

Jaki motyw fototapety pasuje do salonu?

Fototapeta do salonu powinna być dobrana tak, aby wnętrze sprzyjało aktywnościom w nim podejmowanym. Jeżeli salon jest dla nas miejscem cichego relaksu, warto zastanowić się nad stonowaną fototapetą w kojących nerwy barwach (muszą one też współgrać z pozostałymi elementami pomieszczenia!). Jeżeli nasz salon jest pełen życia i oddajemy się tu spotkaniom towarzyskim, nie należy się obawiać takich właśnie wzorów – barwnych i dynamicznych. W tym pierwszym przypadku powinniśmy postawić na łagodne linie, naturalne motywy (np. roślinne), choć w grę wchodzi też delikatna abstrakcja. W drugim przypadku natomiast możemy wprowadzać takie elementy, jak: skośne linie (nadają dynamiki), przedstawienia ruchu (np. zwierzęta podczas szybkiego ruchu) czy kontrastowe barwy.

Dobór fototapety jest sprawą bardzo indywidualną i trudno tu o szczegółowe wskazówki, są jednak motywy, które zawsze się sprawdzą. Należą do nich: fotografie przyrody, przedstawienia abstrakcyjne (szczególnie geometryczne) oraz imitacje wykończeń ściennych (np. fototapeta imitująca białą cegłę czy drewno).

Czego unikać w salonie?

Niestety, w przypadku fototapet łatwo wpaść w kicz, a salon nie jest na to dobrym miejscem. Tutaj przyjmujemy gości, często takich, na których opinii nam zależy. Choćby z tego powodu lepiej jest zostać przy jakimś bezpiecznym wzorze.

W salonie warto też unikać fototapet, które kojarzą nam się z pracą i wysiłkiem. Tutaj odpoczywamy my i nasze rodziny. Jeżeli pracujesz jako geograf, możesz urządzić sobie pracownię w tym duchu. Salon niech pozostanie miejscem, w którym można oczyścić głowę i pozostawić pracę daleko za sobą. Można natomiast pokusić się o fototapetę, która będzie związana z naszą pasją, zwłaszcza jeżeli oddajemy się jej właśnie w salonie. Dobrym przykładem może być np. fototapeta imitująca półki pełne książek w sytuacji, kiedy w salonie zagłębiamy się w lekturze na długie godziny. Niemal nieograniczony wybór fototapet znajdziemy na www.taniefototapety.eu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu