google-site-verification: googledefc8dffffb14155.html
Kominek do salonu

Wybór kominka do salonu. Walory praktyczne i estetyczne

Kominki w nowoczesnych domach to nie tylko fantastyczny efekt wizualny, który tworzy we wnętrzach przytulną atmosferę. Kominki to nie tylko ozdoby wnętrz, ale też w większości przypadków także wspomaganie systemu ogrzewania. Do naszych salonów możemy wybrać kominki w różnych wariantach: zabudowane i wolnostojące, z wkładem żeliwnym lub stalowym, z różnymi przeszkleniami itd. Przyjrzyjmy się praktycznym i estetycznym walorom kominków do salonu.

Kominki zabudowane i wolnostojące

Zacznijmy od kominków zabudowanych, które chętnie wybieramy do naszych salonów. Jak sugeruje nazwa, to kominki, które są wbudowane w ścianę lub są specjalnie zabudowywane. W praktyce: kupujemy wkład kominkowy, który zostaje zabudowany zgodnie z naszymi preferencjami. Chodzi tu o praktyczność i estetykę, przy czym warto wspomnieć o ciekawych ciepłych zabudowach kominka, które wykonuje się z materiałów kumulacyjnych. To alternatywa do zabudów tradycyjnych. Jak mówią nam przedstawiciele firmy Kominki Lumar z Nowego Targu, dzięki ciepłej zabudowie kominka ciepło jest kumulowane, a następnie przez długi czas oddawane do otoczenia. Pomieszczenia nie przegrzewają się krótkotrwale, a przy tym dłużej możemy cieszyć się zdrowym ciepłem. Inna opcja niż kominek zabudowany to kominek wolnostojący. Nowoczesne kominki wolnostojące to znacznie więcej niż tzw. kozy, z którymi je kojarzymy. Są zupełnie inne, mają znacznie lepsze parametry cieplne, są tworzone w ciekawym wzornictwie.

Kominki z wkładem żeliwnym i stalowym

Zakładając, że wybieramy kominek do salonu z wkładem do ogrzewania domu, a nie kominek, który tylko od czasu do czasu rozpalimy dla przyjemności naszych oczu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wkład kominkowy. Im większa sprawność kominka, tym lepiej dla nas: spalimy mniej paliwa, by dostarczyć oczekiwaną ilość ciepła do pomieszczeń. Do wyboru mamy wkłady kominkowe żeliwne i stalowe. Czasem ich parametry mogą być podobne (np. moc grzewcza), a wówczas stajemy przed dylematem, który wybrać? – Naszym zdaniem nie warto sugerować się poradnikami typu „żeliwo jest trwałe, ale może pękać przy gwałtownej zmianie temperatury, a stal może się odkształcać”, bo każdy materiał i produkt ma swoje wady i zalety. Cały kominek, z wkładem na czele, warto wybrać do naszego salonu z pomocą fachowców, którzy do tego wykonają dla nas kompletny projekt kominka. Dzięki temu mamy pewność, że całość będzie praktyczna, funkcjonalna i dopasowana do naszych oczekiwań pod względem estetyki – dzięki projektowi kominka możemy poznać, jak będzie on wyglądał w naszym salonie, ocenić, ile zajmie miejsca, jakie będą jego wymiary, proporcje obudowy.

Regulamin korzystania z serwisu