salon

Meble ekskluzywne. Propozycje dla wymagających

Ekskluzywne meble to nie tylko wysoka jakość, ale także perfekcyjny design i niezwykły komfort użytkowania. Wykonane z najwyższej jakości materiałów służą latami, zdobiąc tym samym wnętrza mieszkań i domów. Na rynku mebli ekskluzywnych wybór asortymentu jest ogromny. Jak wybrać produkty jakościowe i piękne zarazem? Mamy propozycje dla nawet najbardziej wymagających klientów.

Czym kierować się przy wyborze ekskluzywnych mebli?

Czym wyróżniają się meble ekskluzywne? Dbałością o detal, kunsztem wykonania oraz materiałami najwyższej jakości. Wielu traktuje je jako dzieła sztuki, będące jedną z większych ozdób salonów czy sypialni. Najbardziej wymagający wiedzą, jak trudno jest znaleźć mebel idealny. Na czym skupić się przy wyborze luksusowego umeblowania? Przede wszystkim na materiałach, z których meble zostały wykonane. Najbardziej pożądanym i trwałym jest lite drewno. Przy wyborze lakierowanych frontów z elementami szkła przestrzeń, w której postawiony zostanie mebel, wydawać się będzie bardziej doświetlona i promienna. Wybierając przedmioty tapicerowane skup się na materiałach najwyższej jakości, jakimi są skóra czy welur. Wybrany materiał powinien stylistycznie pasować do charakteru wnętrza.

W co najlepiej zainwestować?

Decydując się na meble ekskluzywne najlepiej zacząć od wyposażenia salonu- to przestrzeń, w której spędzamy najwięcej czasu. Komody, witryny, czy regały wykonane ze szlachetnych materiałów, spełnią funkcję praktyczną oraz będą wyjątkową ozdobą. Kolejnym elementem z pewnością będzie stół w jadalni. Tutaj w zależności od potrzeb mieszkańców oraz powierzchni, szukamy praktycznych rozwiązań. Dla jednych będzie to mały okrągły stolik w części kuchennej, a dla innych stół, który może pomieścić dużą rodzinę oraz gości. Bardzo popularne są stoły rozkładane. Zastosowanie materiałów takich jak lite drewno, ceramika, czy popularny Fenix to zakup oraz sprawdzona inwestycja na lata. Rozpoczęcie dnia od śniadania przy stole o luksusowym designie z pewnością jest warte każdej wydanej złotówki. Do stołu konieczny będzie zakup krzeseł. Tutaj mamy nieograniczone możliwości. Możemy dobrać model dedykowany z danej kolekcji lub pokusić się o odrobinę szaleństwa, decydując się na odważną bryłę czy kolor. Jednak większość klientów stawia na ponadczasowy design.

Meble ekskluzywne – gdzie szukać inspiracji?

Meble ekskluzywne dostępne są tylko w wybranych salonach. Inspiracji możemy szukać we wnętrzarskich magazynach lub odwiedzając salony z wyposażeniem wnętrz w swojej okolicy. Zawsze warto sprawdzić jakość oraz wygodę kupowanego krzesła, fotela lub sofy. Jak tłumaczy ekspert z Living Story: „Kupując dobra luksusowe klienci doceniają profesjonalną obsługę i opiekę specjalistów. Często przestrzeń naszego salonu traktują również jako źródło inspiracji. Dzisiaj salony wyposażenia wnętrz to miejsca skupiające architektów światła oraz wnętrz, gdzie na miejscu klient może otrzymać doradztwo w pełnym zakresie. Zacytuję klasyka i jednego z mentorów – pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus”.

Regulamin korzystania z serwisu