komoda

Kredensy i komody jako element aranżacji salonu

Niegdyś stanowiące kluczowy element aranżacji salonu, komody oraz kredensy na jakiś czas zniknęły z naszych dziennych pokoi i zostały zastąpione nowoczesnymi półkami regałami. Tymczasem stare kredensy i komody znowu wracają do łask, odmieniając nasze wnętrza i czyniąc je bardziej eleganckimi, a zarazem przytulnymi. W czym tkwi ich magia? Jak je zaaranżować w salonie?

 

Kto z nas nie marzy o pięknym, drewnianym, starym kredensie, będącym główną ozdobą salonu? Dzięki bogatej ofercie sklepów meblowych, a także małych zakładów, produkujących meble na zamówienie, możemy cofnąć się w czasie i sprawić, że nasz salon będzie nie tylko funkcjonalny, ale zaaranżowany w klasycznym lub rustykalnym stylu, kojarzącym się z dzieciństwem u babci. Sprawdźmy, na czym polega magia kredensów i komód.

Estetyka

Kredensy i komody mają tę przewagę nad współczesnymi meblami, że są niezwykle dekoracyjne i estetyczne. Każdy mebel stanowi miniaturowe dzieło sztuki i został wykonany z niezwykłą starannością o najmniejsze detale. Dekory, listwy, szufladki i witrynki sprawiają, że kredensy i komody stylizowane na stare, zmieniają wygląd każdego pomieszczenia, tworząc ciepłą, przytulną atmosferę. Będą także idealnie służyły jako miejsce wyeksponowania innych ozdobnych elementów aranżacji wnętrza. Produkowane zazwyczaj w jasnych kolorach, bielach, beżach i szarościach, mimo swoich dużych gabarytów i wadze, nie przytłaczają pomieszczenia. Jeśli dysponujesz większym salonem, zdecyduj się na kredens w ciemniejszym odcieniu. Wśród komód największą popularnością cieszą się meble patynowane i stylizowane na stare, w kolorze przetartego, białego drewna lub w jego naturalnej barwie. One również wspaniale sprawdzą się jako element aranżacji wnętrza, dzięki zaokrąglonym brzegom blatów, metalowym uchwytom oraz bogato rzeźbionym nogom. Szeroki wybór komód i kredensów znajdziemy u producenta mebli Mevis Furniture, proponującego swoim klientom meble drewniane i skórzane.

Funkcjonalność

Salon to pomieszczenie łączące w sobie wiele funkcji, dlatego meble, które się w nim znajdą powinny być nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Takie też są kredensy i komody, stanowiące poręczne schowki. Nie tylko zmieszczą całą zastawę stołową, ale i odpowiednio ją wyeksponują. Pomieszczą obrusy oraz inne tekstylia stołowe. Kredens w salonie może służyć nie tylko na przechowywanie akcesoriów kuchennych, lecz również płyt, książek oraz cennych dla nas pamiątek. Komody z kolei pomogą utrzymać ład i porządek w pomieszczeniu. Możemy trzymać w nich ważne dokumenty, drobiazgi, przedmioty codziennego użytku czy obrusy. Blat komody może nam natomiast posłużyć jako miejsce na telewizor lub może stanowić dodatkową przestrzeń do ustawienia patery na owoce, półmisku z ciastem lub talerzyków w czasie przyjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu