firany wystroj salonu

Firany idealne do salonu

Jakie firany najlepiej sprawdzają się w salonie? Przed zakupem odpowiedniego modelu warto przyjrzeć się tkaninie użytej do jego stworzenia, możliwości przepuszczania światła i dokładnym wymiarom. Równie ważny jest sam design tej dekoracji, który może sprawić, że wnętrze stanie się bardziej kompletne i przytulne. Doradzamy, na co zwrócić uwagę podczas kupowania firan do salonu.

Firany, które mają zasłaniać

Jeśli głównym celem zakupienia firan do salonu jest chęć osłonięcia się przed spojrzeniami sąsiadów lub promieniami słonecznymi, lepiej postawić na półprzeźroczyste lub całkowicie kryjące zasłony. Do produkcji tych pierwszych najczęściej wykorzystuje się len i bawełnę, natomiast całkowicie zaciemniające modele są wykonywane głównie z weluru, aksamitu, blackoutu i poliestru. Warto zadbać również o to, żeby firany do salonu kończyły się około 1,5 cm nad podłogą, co pozwoli na ich łatwe odsłanianie i zasłanianie.

Firany do małych pomieszczeń

Podczas wyboru firan do niewielkich salonów warto skupić się na tym, aby nie były one zbyt przytłaczające i przepuszczały promienie słoneczne. Jeśli w małym pomieszczeniu zależy Ci na osłonięciu się od spojrzeń z zewnątrz, możesz postawić na delikatne firanki i dodatkowe zasłony wykonane z półprzeźroczystego materiału. Wówczas będziesz potrzebować także podwójnego karnisza, który pozwoli na swobodne zasłanianie i odsłanianie obu warstw tkaniny.

Małe pomieszczenia często bywają ciemne, dlatego podczas ich urządzania warto skupić się na jasnych barwach i dobrać zasłony, które nie zaciemnią pokoju jeszcze bardziej. W naszym asortymencie są dostępne firany do salonu z woalu, tiulu i szyfonu, które możemy dociąć do wymiarów pasujących do konkretnego okna. Takie zasłony przepuszczają światło, jednocześnie kryjąc wnętrze pokoju przed wzrokiem sąsiadów i rażącym słońcem.

– mówi specjalista z firmy Firany Marzeń zajmującej się sprzedażą dekoracji okien.

Firany pozwalające na upięcie

W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się firany do salonu, które można upinać w dowolny sposób i ciągle zmieniać ich formę. Tego typu dekoracje powinny być szersze, a często również dłuższe niż wymiary samego okna, co pozwala na ich eleganckie spięcie specjalnymi klamrami. Modne stają się również zasłony marszczone wykonane z jednolitych, półprzeźroczystych tkanin. Obecnie na rynku znajdziesz wiele stylowych propozycji, które pozwolą na idealne dopasowanie do wyposażenia konkretnego wnętrza i stworzenie przytulnej przestrzeni do relaksu.

Regulamin korzystania z serwisu