lampy wiszace do salonu

Ekskluzywne oświetlenie w nowoczesnej aranżacji salonu

Urządzając salon, wiele osób postanawia zaaranżować pomieszczenie i oświetlić je w stylu nowoczesnym. Prosta, elegancka forma i odpowiednia kolorystyka to elementy wpływające na całokształt projektu, natomiast właściwe oświetlenie odgrywa nie tylko rolę użytkową, ale również dekoracyjną. Designerskie lampy stojące czy żyrandole? Który rodzaj ekskluzywnego oświetlenia najlepiej sprawdzi się w nowoczesnej aranżacji salonu?

Najlepsze oświetlenie do pokoju dziennego

Wykorzystując ekskluzywne oświetlenie, można nie tylko osiągnąć odpowiedni poziom jasności. Umieszczone w pomieszczeniu lampy pomagają w podkreśleniu jego największych zalet oraz ukryciu wad, m.in. poprzez wpływanie na proporcje salonu. Dzięki swojemu designowi mają one również moc nadawania pokojom niepowtarzalnego klimatu, który znacznie uprzyjemnia spędzane w nich chwile relaksu. Decyzja o zamontowaniu w salonie konkretnego rodzaju lamp powinna więc być dobrze przemyślana. Typowe dla nienowoczesnych pomieszczeń rozwiązania, takie jak żyrandole wiszące na samym środku sufitu, odchodzą w niepamięć! Na co więc najlepiej się zdecydować, aby pokój dzienny wyglądał stylowo?

O najnowszych trendach z zakresu oświetlenia opowiada specjalista ze sklepu internetowego Living Story, oferującego wysokiej jakości ekskluzywne lampy oraz żyrandole:

Coraz większą rolę w nowoczesnych salonach odgrywają lampy podłogowe. Pomagają one przede wszystkim w odpowiednim oświetleniu ciemniejszych zakamarków pomieszczenia. Równie często wybierane okazują się być lampy wbudowane, do których produkcji wykorzystuje się popularne diody LED-owe. Przy korzystaniu z tych rozwiązań możliwa jest optyczna zmiana proporcji pomieszczenia, pozytywnie wpływająca na jego całokształt.

Przykładowo: jeśli snop światła zostanie skierowany na sufit, będzie on wydawał się nieco podniesiony. Zabieg taki optycznie powiększy pomieszczenie, które sprawi wrażenie bardziej przestrzennego. W wąskich pokojach warto natomiast oświetlić dłuższą ścianę, dzięki czemu zostanie ona optycznie odsunięta. Nad stołem w salonie zaleca się montaż lampy wiszącej. Znacznie uprzyjemni to korzystanie z mebla, np. podczas posiłku czy pracy z dokumentami, kiedy odpowiednie światło stanowi podstawę.

Na szczęście istnieje wiele sklepów, także internetowych, w których ofercie znajdziesz szeroki wybór lamp, m.in. wiszących, sufitowych, ściennych, podłogowych i wbudowanych oraz żyrandoli. Wystarczy dobrze poszukać, aby znaleźć najlepiej dopasowane do Twojego nowoczesnego salonu ekskluzywne oświetlenie, dzięki któremu to reprezentacyjne pomieszczenie w domu zyska wyjątkowy wygląd.

Regulamin korzystania z serwisu