drzwi-tarasowe

Drzwi tarasowe przesuwne – wygodne rozwiązanie dla domu z ogrodem

Wraz z nadejściem lata coraz chętniej spędzamy wolny czas nie w dusznych wnętrzach, ale na swoich tarasach i balkonach, gdzie możemy cieszyć się świeżym powietrzem, ciepłem słońca i kojącym szumem okolicznych drzew. Aby zwiększyć swoją wygodę, należy rozważnie podejść do kwestii wyboru drzwi tarasowych – szczególnie polecanym rozwiązaniem są drzwi przesuwne. Dlaczego warto zastosować je w swoim domu lub mieszkaniu?

Oszczędność miejsca

Głównym powodem przemawiającym za wyborem drzwi przesuwnych jest fakt, że nie potrzebują one dużo przestrzeni, żeby je otworzyć, tak jak jest to w przypadku drzwi uchylnych. Te drugie są dość problematyczne, ponieważ w ich bezpośrednim sąsiedztwie nie powinny znajdować się żadne sprzęty – każdy z nich staje się przeszkodą, uniemożliwiającą otwarcie drzwi na pełną szerokość. Szczególnie dotyczy to ozdób i mebli, które nie tylko będą przeszkadzać, ale również mogą zostać uszkodzone – wystarczy chwila nieuwagi, by pchnąć drzwi nieco zbyt mocno, uszkodzić je same i przy okazji rzecz stojącą obok.

W przypadku drzwi przesuwnych nie musimy się tym problemem w ogóle przejmować, gdyż zgodnie ze swą nazwą skrzydło drzwi przesuwa się wzdłuż linii wyznaczonej przez ścianę – oznacza to, że aby otworzyć drzwi nie musimy wygospodarować dla nich przestrzeni wewnątrz pomieszczenia z wyjściem na taras czy balkon. Dlatego drzwi przesuwne tak świetnie spiszą się szczególnie w pokojach o niewielkich rozmiarach, bądź jeśli po prostu lubimy przepych i w naszym domu znajduje się dużo mebli i innych sprzętów.

Wygodne wyjście na taras

Kolejna przewaga drzwi przesuwnych nad uchylnymi to fakt, że te pierwsze mogą mieć – praktycznie – dowolną szerokość, podczas gdy te drugie są ograniczone przez względy komfortu oraz dostępność przestrzeni. Czym jest to spowodowane?

Przede wszystkim tym, że zbyt szerokie drzwi skrzydłowe do otwarcia będą potrzebowały bardzo dużo wolnej przestrzeni przed nimi – wyjaśnia przedstawiciel firmy UrzędowskiPonadto ich otwarcie będzie po prostu bardzo niewygodne. Te minusy nie dotyczą drzwi przesuwnych, które niezależnie od szerokości ruchomego skrzydła nie potrzebują dodatkowej przestrzeni, a ich otwieranie jest tak samo łatwe.

Drzwi uchylnej nie reagują na przepływ powietrza

Co to oznacza? Jeśli nie zamkniemy drzwi uchylnych, to pod wpływem ruchu powietrza w domu mogą się one samoczynnie przymykać lub rozwierać – w skrajnych przypadkach może to prowadzić do uszkodzenia znajdujących się w pobliżu sprzętów lub samych drzwi. Drzwi uchylnej są dużo mniej podatne na przeciągi. Jeśli zostawimy je uchylone w celu przewietrzenia pomieszczenia, możemy być pewni, że pozostaną w pozycji, w której je zostawiliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu