wykladziny w salonie

5 pomysłów na wykładzinę w salonie

Wykładziny cechuje nie tylko ogromna uniwersalność, ale też różnorodność – dlatego świetnie nadają się do tworzenia rozmaitych aranżacji. Warto pamiętać, że wykorzystując wykładziny dywanowe ocieplamy wnętrze oraz zwiększamy nasz komfort. Delikatny materiał nie tylko jest przyjemny dla bosych stóp, ale również zapewnia idealne rozłożenie temperatury w pomieszczeniach.

Pomysły na wykorzystanie wykładziny w salonie

Ze względu na ogromne możliwości projektowe istnieje na rynku wiele rodzajów wykładzin: zarówno dywanowych, jak i elastycznych. Oprócz poszczególnych właściwości technicznych można też wyszczególnić bogactwo wzorów i kolorów, które pozwala na stworzenie wyjątkowej aranżacji w salonie.

Miękkie marmury – wiele osób jest zainteresowanych marmurowymi posadzkami, ze względu na ich elegancki wygląd kojarzący się z luksusem. Jednakże kamienie naturalne są zimne i mają wysoki stopień bezwładności cieplnej. Istnieją jednak wykładziny dywanowe, które świetnie imitują marmur i w przeciwieństwie do niego są niezwykle miłe w dotyku.

Salon w stylu vintage– wciąż ogromną popularnością cieszą się wystroje dawne, które wykorzystują meble z epoki lub stylizowane na takie. Nie inaczej jest w przypadku wykładzin, które tworzone są we wzorach przypominających echa przeszłości. Zróżnicowane i kolorowe stylizacje nawiązują do popularnych kiedyś tkanych perskich dywanów lub arabskich ornamentów.

Wodoodporne drewno – wśród wielu modeli wykładzin elastycznych można znaleźć również te, które do złudzenia przypominają drewno. Parkiet z drewnianej klepki jest trudny w utrzymaniu i pielęgnacji, a dodatkowo wymaga stałej uważności, ponieważ większe ilości płynu mogą go uszkodzić. Można jednak wybrać wykładzinę, która będzie równie piękna, a znacznie prostsza w utrzymaniu.

Nowoczesny eklektyzm– spotkać się można również z aranżacjami, które stawiają na różnorodność rozwiązań. Dzięki przedsiębiorstwom, takim jak Firma Handlowo-Usługowa Marand z Warszawy, możliwe jest łączenie ze sobą wielu rodzajów wykładzin, dzięki czemu łatwiejsze staje się skomponowanie jednej stylizacji, łączącej wiele kolorów i wzorów.

Czerń i biel – wiele osób lubi w swojej przestrzeni prostotę, która oparta jest na silnym oddziaływaniu kontrastów. Do takich pomieszczeń najlepiej jest wybrać wykładziny elastyczne utrzymane w jednolitej tonacji bez dodatkowych zdobień. W ten sposób można połączyć je z meblami w spójną aranżację, która oprócz walorów estetycznych, będzie również niezwykle pragmatyczna.

Regulamin korzystania z serwisu