Różnice między hotelem a pensjonatem

Chociaż wielu z nas używa pojęcia hotelu i pensjonatu wymiennie, warto zdać sobie sprawę, ze stanowią one dwa zupełnie różne obiekty turystyczne. Różnią się przede wszystkim ilością wymaganych pokoi, udostępnianych gościom oraz niejednokrotnie standardem. Podczas gdy hotele kojarzą się z nieco oficjalną atmosferą, pensjonaty często oferują rodzinny, kameralny klimat.

 

Zanim wybierzemy na urlop konkretny obiekt turystyczny, warto zdać sobie sprawę, czym poszczególne obiekty różnią się między sobą.

Jakie są różnice między hotelem a pensjonatem?

Hotel

Hotel musi posiadać minimum dziesięć pokoi, zazwyczaj jedno lub dwuosobowych. W hotelu klienci powinni móc liczyć na inne usługi dodatkowe, takie jak sprzątnie, serwis pokojowy. Powinni mieć także możliwość korzystania z restauracji hotelowej.

Ponadto hotele częściej wybierane są na krótsze, kilkudniowe pobyty. Oferują wiele dodatkowych atrakcji w obrębie terenu hotelowego.

Dodatkową zaletą hoteli, takich jak na przykład, Hotel Borowy Dwór, jest wysoki standard pokoi i ich komfort.

Podstawą jest własna łazienka, na którą nie zawsze możemy liczyć w pensjonacie, telewizor, dostęp do telefonu, bezpłatne WIFI, a także, coraz częściej, możliwość korzystania z basenu czy strefy SPA. To idealne rozwiązanie dla osób, ceniących sobie bezpieczeństwo, wysokie standard wypoczynku, łatwą dostępność i bliskość lokalnych atrakcji oraz profesjonalną, wyszkoloną obsługę. Klienci hotelowi cenią sobie także możliwość korzystania z hotelowej restauracji, w której znajdą nie tylko przysmaki regionalnej, lokalnej kuchni, lecz także różne dania kuchni świata. Dzięki temu mogą urozmaicić swój jadłospis i mogą wybierać w różnego rodzaju posiłkach.

Pensjonat

Pensjonat to z kolei obiekt posiadający minimum siedem pokoi. Jedzenie tam powinno być wydawane przez całą dobę. Podlegają takiej samej ocenie jak hotele i na takiej samej zasadzie przyzwane są im gwiazdki, gdzie pięć oznacza najwyższy standard, jedna najniższy. Jest to bardziej kameralny i spokojniejszy obiekt, niż hotel. Często położony jest na uboczu wielkich miast czy z dala od lokalnych atrakcji. Jest ofertą dla osób, szczególnie ceniących sobie, spokój, ciszę, oddalenie od hałaśliwych centrów miast oraz domową, polską kuchnię.

To zatem, czy wybierzemy hotel czy pensjonat zależy w dużej mierze od naszych osobistych preferencji oraz ulubionych przez nas sposobów spędzania wolnego czasu. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czego oczekujemy od obiektu turystycznego, w którym się zatrzymamy.

Regulamin korzystania z serwisu