Połączenie mebli i taśm ledowych – propozycje dla domów i mieszkań

Jedną z najważniejszych zalet oświetlenia LED jest jego wszechstronne zastosowanie. Diody elektroluminescencyjne oświetlają dzisiaj parkingi, ulice, hale przemysłowe, biura, a także domy i mieszkania. W prywatnych obiektach możemy pozwolić sobie na więcej fantazji w aranżacji wnętrz. Bogate możliwości projektowe daje zestawienie oświetlenia LED z meblami. Jak to zrobić, by uzyskać ciekawy efekt wizualny?

Oświetlenie pod szafkami

Najpopularniejszym sposobem na wykorzystanie taśm LED w połączeniu z meblami jest zastosowanie oświetlenia podszafkowego. To doskonały pomysł do realizacji w kuchni, która dzięki temu stanie się jeszcze bardziej estetycznym i funkcjonalnym wnętrzem. Elastyczną taśmę można bez problemu dopasować do każdego kształtu mebla i dyskretnie ukryć pod szafką, zyskując niebanalny efekt świetlny. Tak zamocowana taśma pozwoli wyeksponować efektowny design kuchennej zabudowy i podkreślić ciekawe wzornictwo tzw. ekranu, czyli przestrzeni pomiędzy blatem a szafkami, gdzie często umieszczamy dekoracyjne płytki czy kolorowe grafiki. Oświetlenie podszafkowe ma również istotny wymiar praktyczny. W przeciwieństwie do lamp sufitowych, taśmy umieszczone pod szafkami dokładnie oświetlają przestrzeń roboczą znajdującą się na blacie i stanowią nieocenioną pomoc podczas przygotowywania posiłków. Ten sposób wykorzystania taśm LED możemy zastosować nie tylko w kuchni, ale też w łazience i w innych pomieszczeniach domu.

LED i szkło – połączenie idealne

Ciekawy efekt uzyskamy, zestawiając oświetlenie LED z meblami zawierającymi elementy ze szkła. Szklana powierzchnia efektownie rozprasza bowiem światło, które tworzy swego rodzaju kolorową poświatę, dzięki czemu mebel zyskuje niebanalny wygląd. To interesujący pomysł, który można wykorzystać w przypadku gablot lub witryn ze szklanymi półkami. W ten sposób dodamy charakteru salonowi lub jadalni. To również znakomite rozwiązanie, które sprawdzi się w połączeniu z lustrem, np. w łazience czy w garderobie. Tak podświetlona tafla wyeksponuje lustrzane odbicie, co przyda się np. w trakcie wykonywania makijażu, a do tego będzie stanowiła oryginalną ozdobę wnętrza.

Co jeszcze?

Jakie są inne sposoby na połączenie mebli z oświetleniem LED? Kolorowe taśmy, które znajdziemy np. w sklepie Koloreno, to dobry sposób na dekorację kredensu czy regału i zaakcentowanie wyeksponowanych na półkach przedmiotów. Dotyczy to w szczególności akcesoriów, których wartość chcemy szczególnie podkreślić, np. cennych pamiątek, rodzinnych sreber, kryształów, porcelany, przedmiotów kolekcjonerskich i dzieł sztuki. Poza tym oświetlenie LED można wykorzystać również w szafie czy garderobie, oświetlając szafki i szuflady, by łatwiej znaleźć potrzebne rzeczy. Jak więc się okazuje, taśmy LED do mebli to uniwersalne rozwiązanie, które warto wprowadzić w swoim domu.

Regulamin korzystania z serwisu