Wyposażenie pokoju dla dziecka

Jak umeblować pokój dziecięcy?

Pokój dla dziecka to przestrzeń pełniąca wiele zadań: musi się tutaj znaleźć miejsce na zabawę, ale także kącik do nauki i strefa relaksu. Warto w jakiś sposób rozdzielić każdy z wymienionych „światów”, aby maluch wiedział, kiedy jest czas na lekcje, a kiedy na grę. Z pewnością pomoże w tym odpowiednie wyposażenie – czego należy więc poszukiwać w sklepie meblowym?

Wystrój powinien być dopasowany do preferencji i zainteresowań dziecka, aby czuło się w nim możliwie komfortowo. Można bezpośrednio zapytać pociechę, jaką kolorystykę bądź dodatki podobają jej się najbardziej. Jeśli jednak chodzi o funkcjonalność umeblowania, to tutaj lepiej postawić na własnej intuicji. Najmłodsi podchodzą w mniej krytyczny sposób do rzeczy, które wpadną im w oko, a co za tym idzie nie biorą pod uwagę np. tego, czy na wyżłobionej szafie będzie osiadał się kurz i czy wybrane biurko jest odpowiednie dla ich wzrostu.

O czym należy pamiętać, będąc w sklepie meblowym? 

Podstawowym elementem pokoju dla dziecka jest miejsce do spania. Przy zakupie właściwego łóżka warto zwrócić uwagę na najprostsze modele w sklepie meblowym – najlepiej sprawdzą się tutaj klasyczne propozycje, zaleca się jednak sprawdzić miękkość materaca. Maluch może szybko „wyrosnąć” z konstrukcji w kształcie samochodu i podobnych instalacji, dlatego lepiej kierować się jego wygodą. W przypadku mniejszych brzdąców polecane są łóżeczka z regulacją wysokości i wyjmowanymi barierkami, aby nie musieć co chwila wymieniać sprzętów.

W dziecięcym pokoju ważną rolę odgrywa strefa rozwoju, pozwalająca nie tylko na odrabianie lekcji, ale i malowanie, czytanie czy pisanie w pamiętniku. Pracownicy Galerii Wnętrz ReForma z Gliwic podkreślają, że u kilkuletnich maluszków lepiej sprawdzą się małe stoliki z krzesełkami, z kolei dla starszaków trzeba wybrać komfortowe biurko. Należy również pamiętać o fotelu z regulowanymi podłokietnikami, które istotnie wpływają na pracę nadgarstków. Dobrze, jeżeli także siedzenie może być obniżane lub podwyższane, a oparcie umożliwia wygodną pozycję.

Zakupy w sklepie meblowym a strefa zabawy 

Poza łóżkiem pozwalającym na wypoczynek i biurkiem czy stolikiem, które zapewniają warunki do prawidłowego rozwoju, niezwykle ważne jest umeblowanie kącika gier i zabaw. Przydadzą się tutaj niskie regały, gdzie malec może ułożyć swoje książeczki oraz pluszaki, a także pudełka na klocki i puzzle. W pokoju warto również rozłożyć kolorowy dywanik – właśnie tam, gdzie jest przestrzeń na „psoty i figle”. Podobne działanie wyraźnie oddzieli tę strefę od reszty pomieszczenia.

Regulamin korzystania z serwisu