Fototapety z postaciami z bajek

Fototapety z postaciami z bajek – idealny sposób na aranżację pokoju dziecięcego

Raczej nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że dzieci kochają bohaterów swoich ulubionych bajek, filmów animowanych i komiksów, a także wszystko, co z tymi bohaterami związane. Jeśli chcemy sprawić naszej pociesze radość i sprawić, by w swoim pokoju czuła się dobrze i bezpiecznie, warto zainwestować w fototapety – dekorację, która w dzisiejszych czasach z hukiem powraca na rynek.

Zalety dzisiejszych fototapet

Wielu osobom fototapeta wciąż jeszcze kojarzy się z okresem około lat 90-tych, kiedy to tego rodzaju dekoracje zdobiły pokoje mieszkań. Tandetne obrazki, wydrukowane na niskiej jakości papierze słusznie odeszły w zapomnienie. Obecnie fototapety powracają w zupełnie odmienionej formie. Nie tylko dlatego, że zmieniła się ich estetyka, ale również technologia produkcji. W ofercie sprzedawców fototapet, takich jak KrainaBarw.pl znajdziemy ogromny wybór różnorodnych obrazów, z których z pewnością będziemy w stanie wybrać ten odpowiadający nie tylko naszym upodobaniom estetycznym, ale również przeznaczeniu pomieszczenia, w którym fototapeta ma zostać wykonania – również pokoju dziecięcego. Fototapety mogą być wykonywane na różnych podkładach – uniwersalnym rozwiązaniem jest papier z dodatkiem lateksu, który jest bardzo wytrzymały i łatwy w przyklejeniu do ściany.

Dlaczego fototapeta, a nie zwykła tapeta?

Tym, co odróżnia fototapety, od zwykłej, powszechnie stosowanej tapety jest jej wygląd. Fototapeta to dużych obrazów obraz w rolkach – każda z rolek przedstawia inny kawałek całości. Nie ma tutaj powtarzalności, takiej jak w przypadku zwykłej tapety. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwoli nam w większym stopniu wpłynąć na aranżację wnętrza. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że fototapetą nie dekorujemy całego wnętrza, lecz tylko jedną ze ścian lub pewną jej część. Pozostałej ściany pokoju możemy wykończyć innymi metodami, np. poprzez pomalowanie. To rozwiązanie jest bardzo wygodne szczególne w przypadku pokoi dziecięcych. Wiadomo, że dzieci szybko wyrastają ze swych upodobań. Fototapeta, która spodoba się trzylatkowi, niekoniecznie będzie podobać się 10-letniemu dziecku. To oznacza, że co jakiś czas czeka nas zmiana wystroju pokoju. Właśnie dlatego fototapeta jest dużo lepsza od tapety, ponieważ zerwanie starego obrazu i założenie nowego, bardziej odpowiedniego kosztuje mniej czasu i energii. Dodać do tego należy również fakt, że fototapety są również dużo bardziej atrakcyjne pod względem wizualnym – a o stworzenie atrakcyjnego miejsca dla naszej pociechy chodzi przede wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu