Fototapeta idealna dla dziecka

Fototapeta to jeden z najlepszych pomysłów, na jakie można wpaść, urządzając pokój dziecięcy. Jest to rozwiązanie stosunkowo niedrogie i proste zarówno w montażu, jak i demontażu, co pozwala zmieniać wystrój wraz ze zmianami gustów i preferencji rosnącej pociechy. Fototapeta też doskonale się prezentuje, nadając charakter całemu pomieszczeniu. Jak jednak wybrać tę idealną spośród tysięcy dostępnych opcji?

 

Podstawową kwestią jest materiał, na który naniesiony zostanie zadruk. Jest to sprawa bardziej istotna niż to, co konkretnie będzie przedstawiać dana fototapeta, zdecydowanie warto więc od niej zacząć. Co z tego bowiem, że wybierzemy najpiękniejszy nawet obraz z możliwych, jeśli po krótkim czasie zniknie on pod licznymi śladami intensywnego użytkowania?

Odporne na brud i uszkodzenia

Pokój dziecka to przecież nie tylko sypialnia, ale też przestrzeń do nauki i zabawy. W tych warunkach zaś nie tak trudno o pojawienie się na ścianie rysunków kredką czy odcisków tłustych łapek. Koniecznie więc postawmy na fototapetę, którą łatwo będzie się czyścić przy użyciu zwilżonej ściereczki lub gąbki. Zamiast papierowej wybierzmy tę lateksową, odporniejszą także na uszkodzenia mechaniczne. Najwyższą trwałością – choć również niestety ceną – odznaczają się natomiast fototapety winylowe.

Bezpieczne

Kolejna ważna kwestia to bezpieczeństwo malucha. Najmłodsze kilkulatki, poznając świat, uciekają się do najprzeróżniejszych „eksperymentów”, takich jak choćby… lizanie ścian. Zadbajmy więc o to, by fototapeta w pokoju dziecięcym wykonana była z nietoksycznych, niepylących materiałów i wydrukowana przy użyciu atestowanych tonerów, które nie zawierają substancji rakotwórczych.

Co na fototapecie?

Jedną z najtrudniejszych decyzji do podjęcia jest ta dotycząca wizerunku mającego ozdobić sypialnię naszej pociechy. Na pewno warto więc wziąć pod uwagę jej preferencje, pamiętając przy tym, że zbyt mocne kontrasty, przejaskrawione lub zbyt ciemne kolory czy chaotyczne wzory (zwłaszcza w pomieszczeniach o mniejszym metrażu) mogą być przytłaczające i szybko męczyć oczy. Z podobnych względów lepiej nie pokrywać zresztą fototapetą wszystkich ścian w pokoju, ale raczej ograniczyć się do jednej lub dwóch sąsiadujących.

W ofercie sklepów takich jak choćby Kraina Barw dostępne są dosłownie tysiące gotowych wzorów fototapet w rozmaitych rozmiarach. Motywy z bajek i ulubionych filmów, samochody i statki kosmiczne dla miłośników techniki, księżniczki i wróżki, ukochane zwierzęta i dinozaury, fotografie inspirujące małych sportowców albo przyszłych odkrywców kosmosu… Pośród tego bogactwa z pewnością znajdziemy wzór idealny. A jeśli jakimś cudem tak się nie stanie, zawsze możemy jeszcze zlecić wydruk fototapety na wymiar np. z własnego zdjęcia.

Jedna odpowiedź do “Fototapeta idealna dla dziecka”

  1. Eve pisze:

    Gdzie można kupić/zamówić taka tapetę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu