Poduszki dekoracyjne, czyli miły dodatek do każdego wnętrza

Tym, co przesądza o charakterze domu, są dekoracje i dodatki. Nie trzeba wydawać majątku na meble, aby cieszyć się przytulnym wnętrzem. Co więcej, duże kwoty wcale nie gwarantują, że uda nam się zbudować nastrojową i przyjazną przestrzeń. Wystarczy skromnie urządzony pokój ozdobić np. poduszkami dekoracyjnymi, aby stał się ciepły, przyjemny i zachęcający do wypoczynku.

Poduszki dekoracyjne w sypialni i salonie

O tym, jak wiele mogą zmienić poduszki dekoracyjne w salonie i sypialni, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Mają one mnóstwo zalet nie tylko estetycznych, ale też funkcjonalnych! Jakich? O tym powie specjalista ze sklepu internetowego Magia Firan:

Poduszki są dla wnętrza tym, czym kropka jest dla i. Po uzupełnieniu aranżacji o poduszki dekoracyjne staje się ona wyrazista, zyskuje charakter i spójność, stanowi skończoną całość. To wyjątkowo tani i efektowny sposób na nadanie stylu we wnętrzu, uzupełnienie go lub przełamanie. Często stosowanym zabiegiem jest dobieranie poduszek kontrastujących kolorystycznie z wiodącą barwą w pomieszczeniu. 

Na tym nie koniec zalet poduszek dekoracyjnych. Warto pamiętać, że nie muszą one służyć wyłącznie jako ozdoby! Na ogół otulają meble wypoczynkowe. Przyczyniają się do spędzania na nich czasu jeszcze wygodniej. Dla dzieci kolorowe poduszki dekoracyjne są źródłem nieustających inspiracji do zabaw, a niekiedy nieodłącznym elementem drzemki.

Poduszki dekoracyjne nie tylko do mebli wypoczynkowych!

Zastosowanie poduszek dekoracyjnych nie musi ograniczać się do sypialni i salonu. Mogą one zdobić także inne wnętrza, a nawet zewnętrzną część posesji!

Poduszki dekoracyjnie doskonale pasują do kuchni, szczególnie jeśli jest połączona z choćby niewielką częścią jadalną. Ława wyłożona poduszkami albo taborety, których siedziska stają się o wiele miększe dzięki poduszkom – to najbardziej oczywiste zastosowania poduszek dekoracyjnych w kuchni. Kącik kuchenny z poduszkami może stać się miejscem na chwilę wytchnienia od gotowania i zmywania albo ulubionym punktem w domu, gdzie picie herbaty z bliskimi staje się jeszcze przyjemniejsze.

Poduszki dekoracyjne mogą wzbogacić także taras albo przestrzeń zabaw dla dzieci przy domu. Meble tarasowe będą wręcz zapraszać do wypoczynku, gdy wyposażymy je w poduszki dekoracyjne, podobnie jak ławki i huśtawki ogrodowe. Jeżeli uwielbiasz poduszki dekoracyjne, nie ograniczaj się w ich zastosowaniu!

Zarówno w kuchni, jak i na zewnątrz trzeba pamiętać o tym, aby poszewki były wykonane z odpowiednich materiałów: wodoodpornych, niepodatnych na zabrudzenia i łatwych w czyszczeniu. Jeżeli chcesz cieszyć się poduszkami dekoracyjnymi na zewnątrz, pamiętaj zabrać je pod dach po mile spędzonym dniu.

Regulamin korzystania z serwisu